Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

روز یازدهم و آرزوهای خودتان را به واقعیت تبدیل کنید ( بخش شانزدهم ) ,

چهارشنبه هفتم آذر ۹۷
(1)
(0)
روز یازدهم و آرزوهای خودتان را به واقعیت تبدیل کنید ( بخش شانزدهم )
روز یازدهم
آرزوهای خودتان را به واقعیت تبدیل کنید
تصور به راستی فرشی معجزه آسا است. ( نورمن وینسنت پیل 1993-1898 نویسنده )
اگر تمرین های شگفت انگیز را هر روز دنبال کرده اید پس با انجام دادن تمرین سپاس گزاری برای همه ی نعمت هایی که تا کنون از آن ها بهره مند شده اید و بهره مند شدن از آن ها همچنان در زندگی تان ادامه دارد، شالوده ای شگفت انگیز را در زندگی تان بنا کرده اید. اما امروز به راستی روزی هیجان انگیز است زیرا قصد دارید به کارگیری نیروی معجزه آسای سپاس گزاری را درباره ی آرزوها و خواسته های ارزشمندتان شروع کنید. صد ها فرهنگ بومی در طی قرن ها به شیوه ای سنتی همواره قبل از دستیابی به خواسته های خودشان از خداوند سپاس گزاری کرده اند.
بر مبنای قانون جذب، دو گونه ی مشابه به راستی یکدیگر را جذب می کنند. بنابر این شما باید در ابتدا تصویری را از خواسته های خودتان در ذهنتان به وجود آورید. سپس برای جذب کردن خواسته ی ارزشمندتان باید احساس کنید که به آن رسیده اید. به این ترتیب احساس درونی تان همچون زمانی خواهد بود که خواسته ی شما به واقعیت پیوسته است. آسان ترین شیوه برای انجام دادن چنین کاری این است که قبل از دستیابی به خواسته های خودتان بابت آن ها خداوند سپاس گزاری کنید. اگر در گذشته قبل از دستیابی به خواسته های ارزشمندتان از خداوند سپاس گزاری نکرده اید پس اکنون به یکی دیگر از تاُثیرات معجزه آسای سپاس گزاری پی برده اید. در کتاب های آسمانی همواره به ما چنین نوید داده می شود:
هر کس هم اکنون از خداوند سپاس گزار باشد، در آینده نعمت هایی بیشتر به او هدیه خواهد شد و او از فراوانی بهره مند خواهد بود.
شما باید قبل از دستیابی به خواسته های ارزشمندتان از خداوند سپاس گزاری کنید. سپاس گزاری از خداوند در واقع کاری نیست که بخواهید آن را به سادگی پس از اتفاق افتادن رویدادی خوب و خوشایند در زندگی تان انجام دهید. بسیاری از انسان ها پس از بهره مند شدن از نعمتی عالی در زندگی شان از خداوند سپاس گزاری می کنند اما اگر می خواهید آرزوهای خودتان را به واقعیت تبدیل کنید و زندگی تان را به گونه ای تغییر دهید که در هر زمینه ای بسیار پر بار شود پس باید قبل و بعد از دستیابی به خواسته های ارزشمندتان از خداوند سپاس گزاری کنید.
با سپاس گزاری خالصانه از خداوند قبل از دستیابی به هر خواسته ای بی درنگ تصویری درباره ی واقعیت یافتن آن خواسته در ذهنتان تشکیل می شود. به این ترتیب احساس می کنید به خواسته ی خودتان رسیده اید. در این صورت شما اقدامتان را انجام داده اید زیرا از این لحظه به بعد درباره ی فرصت های دستیابی به خواسته ی ارزشمندتان هوشیار تر می شوید. اگر همواره آن تصویر را در ذهنتان و آن احساس را در وجودتان حفظ کنید به شیوه ای معجزه آسا به خواسته ی خودتان می رسید. شما نمی دانید چگونه به خواسته ی خودتان خواهید رسید و شاید پی بردن به این نکته در کل به خودتان مربوط نشود. شما نمی کوشید پی ببرید نیروی جاذبه ی زمین چگونه سبب می شود هنگام راه رفتن روی زمین بمانید این طور نیست؟ شما می دانید و باور دارید وقتی روی زمین قدم می زنید بر مبنای جاذبه زمین استوار روی زمین خواهید ماند. به شیوه ای مشابه وقتی برای دستیابی به خواسته های ارزشمندتان از خداوند سپاس گزاری می کنید باید بدانید و باور داشته باشید که خواسته های شما به شیوه ای معجزه آسا واقعیت خواهند یافت زیرا این قانون به راستی یکی از قانون های کائنات است.
در واقع وقتی شما دستیابی به خواسته های ارزشمندتان را تصور و احساس می کنید نسبت به آن مثبت اندیش می شوید. انسان مثبت اندیش بی تردید برای تلاش کردن انگیزه ای بیشتر دارد و هر چه بهتر از فرصت های زندگی اش استفاده می کند. چنین انسانی هرگز وقتش را برای گله و شکایت کردن هدر نمی دهد. 
 
کدام خواسته هم اکنون مهم ترین خواسته ی شما محسوب می شود؟
در ابتدای این بحث به شما پیشنهاد دادیم که خواسته های خودتان را در هر بخش از زندگی تان به روشنی تعیین کنید. اگر تا کنون چنین کاری را انجام نداده اید بدانید که اکنون برای انجام دادن این کار به راستی زمانی مناسب است.) اکنون به فهرست خواسته های خودتان توجه کنید و ده خواسته ی برترتان را برای انجام دادن این تمرین شگفت انگیز انتخاب کنید. می توانید ده خواسته ی خودتان را در زمینه های مختلف زندگی همچون پول، سلامتی، خانه و خانواده یا روابطتان انتخاب کنید.
همچنین می توانید ده خواسته ی مربوط به یک بخش از زندگی تان را همچون امور شغلی یا موفقیت شخصی در نظر بگیرید که به معنای واقعی قصد دارید تغییری مثبت را در آن بخش به وجود آورید. درباره ی مهم ترین خواسته ی خودتان بسیار دقیق باشید. به این ترتیب می توانید مشاهده کنید با انجام دادن این تمرین تغییراتی معجزه آسا در آن بخش از زندگی تان به وجود می آید. تصور کنید درباره ی ده خواسته ی برترتان در مسیری قرار می گیرید که با نظمی معجزه آسا پیش می رود زیرا با به کارگیری قانون جاذبه در واقع چنین کاری را انجام می دهید.
مقابل رایانه ی خودتان بنشینید یا خودکار و دفترچه ای را مقابلتان قرار دهید. سپس به شیوه ای که در ادامه ی مطلب می آید فهرستی جداگانه را از ده خواسته ی برترتان بنویسید. قهرستتان را به گونه ای بنویسید که گویا خواسته های ارزشمندتان به واقعیت تبدیل شده اند. 
وقتی سه بار در یک جمله می نویسیم خدایا سپاسگزارم در واقع کاری تاُثیر گزار را انجام می دهیم. این کار به راستی تمرکز سپاس گزارانه ی ما را افزایش می دهد. این ساختار در واقع ساختاری شگفت انگیز است زیرا عدد 3 در ریاضیات عددی شگفت انگیز محسوب می گردد. بسیاری از پدیده های موجود در کائنات نیز ساختاری سه گانه دارند. برای نمونه یک زن و یک مرد می توانند فرزندی را به دنیا آورند.
مرد، زن و فرزند ساختاری سه گانه را تشکیل می دهند. این قانون سه گانه درباره ی آفرینش خواسته های شما نیز کاربرد دارد. به این ترتیب وقتی سه بار تکرار می کنید: خدایا سپاسگزارم. عدد و ساختاری شگفت انگیز را به کار می برید.
در مرحله ی دوم از انجام دادن این تمرین شگفت انگیز باید به سپاس گزاری بیشتر به خواسته های خودتان انرژی ببخشید. شما می توانید مرحله ی دوم از این تمرین را در هر زمان از روز کامل کنید. می توانید آن را همزمان با فهرست نویسی کردن ده خواسته ی ارزشمندتان یا به نوبت در طی روز انجام دهید.
برای بیشتر انرژی بخشیدن به هر یک از خواسته های ارزشمندتان با نیروی معجزه آسای سپاس گزاری می توانید کارتان را با نخستین خواسته ی موجود در فهرستتان شروع کنید. تصورتان را به کار ببرید و به صورت ذهنی به این سئوال ها پاسخ دهید: به گونه ای که گویا از قبل به خواسته ی ارزشمندتان رسیده اید:
1. وقتی به خواسته ی خودتان رسیدید چه احساسی داشتید؟
2. وقتی به خواسته ی خودتان رسیدید، در ابتدا این موضوع را به چه کسی و چگونه به او گفتید؟
3. وقتی به خواسته ی خودتان رسیدید، در ابتدا کدام کار مهم را انجام دادید؟ بکوشید در حد توانتان هر چه بیشتر جزئیات مربوط به این کار را در ذهنتان تصور کنید.
در پایان خواسته ی ارزشمندتان را باز خوانی کنید و این جمله را به معنای واقعی با تاُکید بر زبان آورید: خدایا سپاس گزارم. به این ترتیب سپاس گزار بودن از خداوند را هر چه بیشتر احساس خواهید کرد.
اکنون خواسته ی دوم موجود در فهرستتان را در نظر بگیرید و همین مراحل را درباره ی آن انجام دهید. به همین ترتیب هر یک از خواسته های دیگر موجود در فهرستتان را در نظر بگیرید و این مراحل را درباره ی آن ها انجام دهید تا همه ی ده خواسته ی شما کامل شود. برای هر خواسته دست کم یک دقیقه زمان صرف کنید.
اگر می خواهید کاری را انجام دهید که به معنای واقعی تاُثیر گذار و سرگرم کننده باشد می توانید برای خودتان تابلوی شگفت انگیز بسازید و تصاویر مربوط به خواسته های ارزشمندتان را روی آن بچسبانید. می توانید این تصاویر را از مجله ها یا روزنامه ها جدا کنید و آن ها را روی تابلوی خودتان بچسبانید. بکوشید این تابلو را در مکانی قرار دهید که اغلب در دیدرستان باشد. بالای تابلوی شگفت انگیزتان این جمله ها را پر رنگ بنویسید: خدایا سپاس گزارم. می توانید از یخچالتان به منزله ی تابلوی شگفت انگیزتان استفاده کنید. اگر ازدواج کرده اید می توانید ساختن تابلوی شگفت انگیز را به برنامه ای خانوادگی تبدیل کنید زیرا کودکان به انجام دادن این کار علاقه ای بسیار دارند. تصور کنید که تابلوی شگفت انگیزتان به راستی شگفتی می آفریند. به بیان دیگر تصور کنید، هر آنچه را روی تابلوی شگفت انگیزتان بچسبانید، بی درنگ به سوی خودتان جذب خواهید کرد. سپاس گزاری مداوم شما نیز سبب خواهد شد آن ها هر چه سریع تر به سوی زندگی تان جذب شوند.
 
تمرین شگفت انگیز شماره 11
آرزوهای خودتان را به واقعیت تبدیل کنید
 
1. نعمت های زندگی تان را بشمارید. فهرستی را از ده نعمت زندگی تان تهیه کنید. بنویسید که چرا به دلیل بهره مند بودن از این نعمت ها از خداوند سپاس گزار هستید. فهرستتان را باز خوانی کنید. پس از خواندن هر یک از آن نعمت ها چنین بگوئید: سه مرتبه بگوئید خدایا سپاس گزارم.در حد امکان بکوشید سپاس گزاری خودتان را به دلیل بهره مند بودن از آن نعمت ها با تمام وجودتان احساس کنید.
2. مقابل رایانه ی خودتان بنشینید یا خودکار و دفترچه ای را مقابلتان قرار دهید. سپس ده خواسته ی برترتان را فهرست وار بنویسید. قبل از مطرح کردن هر یک از خواسته ها سه بار چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم، سپاس گزارم زیرا ................. پس جای خالی را با خواسته ی ارزشمندتان پر کنید.
3. تصورتان را به کار ببرید و درباره ی هر یک از خواسته های ارزشمندتان به صورت ذهنی به این سئوال ها پاسخ دهید، به گونه ای که گویا به هر ده خواسته ی برترتان رسیده اید:
  1.  وقتی به خواسته ی خودتان رسیدید چه احساسی داشتید؟
  2.  وقتی به خواسته ی خودتان رسیدید در ابتدا این موضوع را به چه کسی و چگونه می گفتید؟
  3.  وقتی به خواسته ی خودتان رسیدید، در ابتدا کداک کار را انجام دادید؟ بکوشید در حد توانتان هر چه بیشتر جزئیات مربوط به این کار را در ذهنتان تصور کنید.
4. در پایان خواسته ی ارزشمندتان را باز خوانی کنید و این جمله را به معنای واقعی با تاُکید بر زبان آورید: خدایا سپاسگزارم.
به این ترتیب سپاس گزار بودن از خداوند را هر چه بیشتر احساس خواهید کرد.
5. اگر دوست دارید، می توانید برای خودتان تابلوی شگفت انگیز بسازید. تصاویر مربوط به خواسته های ارزشمندتان را از مجله ها و روزنامه ها جدا کنید و آن ها را روی تابلوی شگفت انگیزتان بچسبانید. تابلوی شگفت انگیزتان را در مکانی قرار دهید که اغلب در دیدرستان باشد. بالای تابلوی شگفت انگیزتان این جمله ها را پر رنگ بنویسید: خدایا سپاس گزارم. خدایا سپاس گزارم. خدایا سپاس گزارم.
 
برگرفته از کتاب معجزه سپاس گزاری (راند برن) ترجمه سیما فرجی
 روز یازدهم و آرزوهای خودتان را به واقعیت تبدیل کنید ( بخش شانزدهم )
روز یازدهم و آرزوهای خودتان را به واقعیت تبدیل کنید ( بخش شانزدهم )
مرتبط با این بخش
رازی بزرگ آشکار می شود / راز جاذبه (بخش اول) رازی بزرگ آشکار می شود / راز جاذبه (بخش اول)
ریسمان طلایی سپاس گزاری / راز جاذبه (بخش دوم) ریسمان طلایی سپاس گزاری / راز جاذبه (بخش دوم)
راز جاذبه و تجربه من (بخش سوم) راز جاذبه و تجربه من (بخش سوم)
معجزه را به زندگی تان فرا بخوانید / راز جاذبه (بخش چهارم) معجزه را به زندگی تان فرا بخوانید / راز جاذبه (بخش چهارم)
کتاب شگفت انگیز | راز جاذبه (بخش پنجم) کتاب شگفت انگیز | راز جاذبه (بخش پنجم)
تمرین اول از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش ششم) تمرین اول از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش ششم)
تمرین دوم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش هفتم) تمرین دوم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش هفتم)
تمرین سوم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش هشتم) تمرین سوم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش هشتم)
تمرین چهارم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش نهم) تمرین چهارم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش نهم)
تمرین پنجم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش دهم) تمرین پنجم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش دهم)
تمرین ششم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش یازدهم) تمرین ششم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش یازدهم)
تمرین هفتم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش دوازدهم) تمرین هفتم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش دوازدهم)
تمرین هشتم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش سیزدهم) تمرین هشتم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش سیزدهم)
تمرین نهم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش چهاردهم) تمرین نهم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش چهاردهم)
روز دهم و انسان های شگفت انگیز که تفاوتی سازنده به وجود می آورند ( بخش پانزدهم ) روز دهم و انسان های شگفت انگیز که تفاوتی سازنده به وجود می آورند ( بخش پانزدهم )
در روز دوازدهم روزی شگفت انگیز داشته باشید ( بخش هفدهم ) در روز دوازدهم روزی شگفت انگیز داشته باشید ( بخش هفدهم )
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز