Quantcast

اتاق خبر ,

menuordersearch
bigmagazin.com
اهداف روشنی برای درآمد و فروش خود تعیین کنید ( فصل نوزدهم ) اهداف روشنی برای درآمد و فروش خود تعیین کنید ( فصل نوزدهم ) حقیقت این است که شما نمی توانید هدفی را که نمی بینید داشته باشید. پر درآمد ترین فروشنده ها ، در هر رشته ای ، اهداف در آمدی و فروش بسیار روشنی دارند که هر یک را بخش بر سال ، ماه ، هفته ، روز و حتی ساعت کرده اند. آن ها دقیقا می دانند که هر روز چه کاری باید انجام دهند تا به اهدافی که برای خود تعیین کرده اند ، برسند. هر صبح از خواب برخاسته و بر اساس اهداف خود ، کار را شروع می کنند. چهارشنبه ششم آذر ۹۸ استوانه ی فروش خود را پُر نگه دارید ( فصل هجدهم ) استوانه ی فروش خود را پُر نگه دارید  ( فصل هجدهم ) در فروش حرفه ای سه مرحله داریم. این سه در تمام اعصار به همین شکل بوده اند ، مشتری یابی ، معرفی و پیگیری. این سه بخش سه قسمت از استوانه ی فروش هستند. چهارشنبه ششم آذر ۹۸ قانون 20 / 80 چیست؟ قانون 20 / 80 چیست؟ معنای آن به سادگی این می شود که اگر موفقیت بزرگ می خواهید ، باید همیشه وقت و انرژی خود را روی فعالیت های کمتر ، آن 20% ، که تفاوت واقعی را در زندگی سبب می شوند ، بگذارید. توانایی شما در حفظ این تمرکز در نهایت ، شما را به صدر رشته ی خود می رساند.
از طرف دیگر ناتوانی در تمرکز روی 20% مهم فعالیت های فروش دلیل اصلی شکست ، سرخوردگی و عدم دستیابی به اهداف است. اگر بیشتر به کارهای کم اهمیت بپردازید ، حتی اگر سخت هم کار کنید ، فایده ای برایتان نخواهد داشت. در عوض می توانید همین میزان وقت و انرژی را روی کارهای پر اهمیت تری بگذارید. 
شنبه هجدهم آبان ۹۸
هر دقیقه را به حساب آورید (21 روش فروشنده برتر ) فصل شانزدهم هر دقیقه را به حساب آورید (21 روش فروشنده برتر ) فصل شانزدهم برای شما یک عمر آموزش و تجربه طول کشیده است تا توانایی کسب درآمد خود را به این نقطه ای که امروز هستید ، برسانید. نباید آن را دست کم بگیرید.
شما می توانید با تمرکز وقت و استعداد خود روی فروش هر چه بیشتر محصول یا خدمات خود در بازار ، با اهرم کردن توانایی کسب در آمد خود ، از یکی از بالاترین معیار های زندگی در جهان برخوردار شوید.
یکشنبه دوازدهم آبان ۹۸
روش ختم فروش را بدانید ( 21 روش فروشندگی برتر ) فصل پانزدهم روش ختم فروش را بدانید ( 21 روش فروشندگی برتر ) فصل پانزدهمدوشنبه ششم آبان ۹۸ با موضوع قیمت برخورد حرفه ای داشته باشید ( 21 روش فروشنده برتر ) فصل چهاردهم با موضوع قیمت برخورد حرفه ای داشته باشید ( 21 روش فروشنده برتر ) فصل چهاردهمسه شنبه سی ام مهر ۹۸ نگرانی ها را به نحوی موثر بر طرف کنید (21 روش فروشنده برتر ) فصل سیزدهم نگرانی ها را به نحوی موثر بر طرف کنید (21 روش فروشنده برتر ) فصل سیزدهم هر مشتری ای سئوال ها و نگرانی هایی درباره ی پیشنهاد شما دارد که قبل از این که وی بتواند وارد مرحله ی اطمینان شود ، باید به نحوی موثر بر طرف شوند. این حالت ، عادی و طبیعی و قابل پیش بینی است. توانایی شما در پاسخ به نگرانی ها به نحوی موثر ، مهارتی سرنوشت ساز است که تا حد زیادی تعیین کننده ی میزان فروش و درآمدتان است. شنبه سی ام شهریور ۹۸ با تمام مشتریان خود فرا اعتماد سازی کنید (21 روش فروشنده برتر) فصل دوازدهم با تمام مشتریان خود فرا اعتماد سازی کنید (21 روش فروشنده برتر) فصل دوازدهم دست کم 80 % علتی که خریداران واجد شرایط محصول یا خدماتی را نمی خرند این است که آنها می ترسند مرتکب اشتباه شوند. در نتیجه ی تجربه های بی شماری از خرید های منفی ، از همان آغاز کودکی ، هر کس چیزی خریده و بعد پشیمان شده است. شاید بعدا متوجه شده اند که پول زیادی پرداخت کرده اند ، خریدشان متناسب با نیاز شان نبوده ، نمی توانستند آن را بدهند سرویس یا تعمیر کنند ، یا این که فروشنده یا شرکت آشکارا به آن ها دروغ گفته است. یکشنبه هفدهم شهریور ۹۸ با هر مشتری از فروش آموزشی استفاده کنید ( 21 روش فروشنده برتر ) فصل یازدهم با هر مشتری از فروش آموزشی استفاده کنید ( 21 روش فروشنده برتر ) فصل یازدهم از الگوی ساده ی زیر می توانید برای معرفی محصول خود استفاده کنید:
به دلیل/ چون ( مشخصه محصول )
شما می توانید ( مزیت محصول )
یعنی این که ( سود مشتری )
پنج شنبه سی و یکم مرداد ۹۸
کارشناس افزایش امکانات مالی باشید ( 21 روش فروشنده برتر ) فصل دهم کارشناس افزایش امکانات مالی باشید ( 21 روش فروشنده برتر ) فصل دهم نسبت دقیق برگشت را بر حسب زمان صرفه جویی شده یا پول به دست آمده معین کنید. محصول یا خدمات خود را بر حسب میزان تاثیری که بر موقعیت مالی خریدار بالقوه تان دارد، تشریح کنید. سود مستقیم و نیز غیر مستقیمی را که مشتری تان در نتیجه ی اشتفاده از محصول یا خدمات شما از آن ها بهره مند می شود بررسی کنید.خریداران بالقوه موجود در بازارتان را که می توانند بیشترین استفاده را از سود های مالی محصولات و خدمات شما ببرند، شناسایی کنید.  انرژِ بیشتری بر روی این خریداران که می توانند در کمترین زمان سود ببرند، بگذارید. فعالیت های فروش را حول یافتن هر چه بیشتر مشتری های این چنینی کنید. همیشه تمرکز خود را بر (زمان برگشت پول) بگذارید.  شنبه بیست و ششم مرداد ۹۸ آیا درآمد میلیونی با بیت کوین از طریق CryptoTab شدنی است ؟؟؟ آیا درآمد میلیونی با بیت کوین از طریق CryptoTab شدنی است ؟؟؟ برای اینکه به این افزونه دسترسی داشته باشید و بتوانید آن را به درستی برای فرایند ماین رمزارز فعال کنید، ابتدا باید ۴ مرحله‌ی خیلی ساده پشت سر بگذارد. شنبه بیست و ششم مرداد ۹۸ روابط بلند مدت بسازید (21 روش برتر فروشندگی) فصل نهم روابط بلند مدت بسازید (21 روش برتر فروشندگی) فصل نهم بیش از 20 سال تحقیق و میلیون ها دلار سرمایه از طرف موسسه ی نیل راکهام و هات ویت ، صرف مصاحبه با بیش از 55000 مشتری، قبل و بعد از خرید یا عدم خرید، شد. یکی از نتایج این تحقیق این است که هر چه خرید بزرگتر و عمر محصول یا خدمات طولانی تر باشد، باز هم نقش رابطه مهمتر است. پنج شنبه بیست و چهارم مرداد ۹۸

دفتر مرکزی :
اصفهان / بلوار کاوه / خیابان ابوریحان بیرونی
بلوار ایمان / خیابان بهار / کوچه فروردین / پلاک 1
کد پستی : 8193813986
..................................................................................
ایمیل سایت : info @ bigmagazin . com
ایمیل مدیر : bigmagazin @ yahoo . com
..................................................................................
پشتیبانی 24 ساعته :
09136006974 / 09103113134 / 09139100318
تلفکس : 03134519130

شرکت سازنده