Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

روز چهاردهم شگفتی و معجزه در سلامتی را درک کنید (بخش نوزدهم ) ,

یکشنبه هجدهم آذر ۹۷
(3)
(0)
روز چهاردهم شگفتی و معجزه در سلامتی را درک کنید (بخش نوزدهم )
روز چهاردهم
شگفتی و معجزه در سلامتی
معجزه ها با طبیعت مغایرت ندارند، بلکه فقط با دانسته های ما درباره ی طبیعت مغایرت دارند. ( سنت آگوستین 430-354 کارشناس علوم دینی )
ما باید اغلب احساس کنیم تندرست، پر انرژی و شادمان هستیم زیرا بهره مند بودن از سلامتی در سطح مطلوب در واقع حق طبیعی ما محسوب می شود. به هر حال حقیقت این است که بسیاری از انسان ها اغلب چنین احساسی ندارند. بسیاری از انسان ها همواره بیمار هستند، در عملکرد جسمانی شان مشکل دارند و از افسردگی یا مشکلات دیگر رنج می برند. چنین حالت هایی نشان می دهند که این افراد از سلامتی در سطح مطلوب بهره مند نیستند.
سپاس گزاری کردن از خداوند در واقع یکی از شیوه هایی است که به سرعت سبب می شود ما سلامتی جسمانی و روانی را احساس کنیم.
همه ی معجزه های مربوط به سلامتی در نتیجه ی باز گشتن سلامتی فرد به حالت اولیه اش اتفاق می افتد.
همان گونه که پژوهش هایی بسیار نشان داده اند، تاُثیر معجزه آسای سپاس گزاری به راستی جریان طبیعی سلامتی را به ذهن و جسم افزایش می دهد. به این ترتیب می تواند به جسم کمک کند هر چه سریع تر بهبود یابد. تاُثیر معجزه آسای سپاس گزاری باید در کنار تغذیه ی مناسب، مراقبت از بدن و درمان های پزشکی به موقع به کار گرفته شود.
وقتی بیمار هستید یا مشکلی جسمانی دارید، طبیعی است که درباره ی آن احساساتی منفی همچون نگرانی، نا امیدی یا ترس داشته باشید. اما این احساسات منفی درباره ی بیماری به بازیابی سلامت انسان کمک نمی کند. در حقیقت چنین احساساتی نتیجه ای وارونه دارند و از سلامتی انسان می کاهند. برای افزایش دادن میزان سلامتی تان باید احساسات منفی خودتان را با احساساتی مثبت جایگزین کنید.
 
سپاس گزاری کردن از خداوند به راستی آسان ترین شیوه برای انجام دادن این کار است. (سید علی احمدی مدیریت سایت بیگ مگزین )
 
همچنین بسیاری از انسان ها درباره ی ظاهر جسمانی خودشان اندیشه ها و احساساتی انتقاد آمیز دارند و از ظاهرشان چندان راضی به نظر نمی رسند. با تاُسف باید بگویم که این اندیشه ها و احساسات نیز از جریان معجزه آسای سلامت در بدن آنان می کاهد. وقتی عاملی درباره ی جسمتان وجود دارد که به آن علاقه ندارید پس به دلیل بهره مند بودن از جسمتان به معنای واقعی از خداوند سپاس گزاری نمی کنید. در این باره بیندیشید. بر مبنای قانون جذب، گله و شکایت کردن درباره ی جسمتان فقط مشکلات جسمانی بیشتر را برای شما به وجود می آورد که به گله و شکایت کردن بیشتر شما منجر خواهند شد. به این ترتیب گله و شکایت کردن درباره ی جسم یا ظاهرتان فقط سلامتی شما را به خطر می اندازد.
هر کس به دلیل سلامتی و جسمش از خداوند سپاس گزار نباشد حتی داشته هایش نیز از او گرفته خواهد شد.
هر کس به دلیل سلامتی و جسمش از خداوند سپاس گزار باشد، سلامتی بیشتر به او هدیه خواهد شد و او در این زمینه از فراوانی بهره مند خواهد بود.
شاید هم اکنون بیمار هستید یا حتی دردی شدید دارید اما اگر این جمله ها را می خوانید بدانید همواره از نعمت سلامتی بهره مند می شوید. شاید احساس سپاس گزاری به هنگام دچار بودن به بیماری یا دردی شدید بسیار دشوار باشد، اما بدانید که اندکی سپاس گزاری می تواند جریان شگفت انگیز سلامتی را در جسمتان افزایش دهد. تمرین شگفت انگیز امروز برای افزایش یافتن سلامتی و شادمانی شما در نظر گرفته شده است. من قصد دارم سه مرحله ای را به شما پیشنهاد دهم تا با پیامد هایی بیشتر و بهتر روبه رو شوید.
 
مرحله اول: سلامتی دریافتی شما در گذشته
در این باره بیندیشید که شما در سراسر دوران کودکی، نو جوانی و جوانی تان از سلامتی شگفت انگیز بهره مند بوده اید. درباره ی زمان هایی بیندیشید که احساس می کردید بسیار پر انرژی و شاد هستید. سه موقعیت جداگانه را به یاد آورید که احساس می کردید انسانی تندرست و موفق هستید. سپس چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. بکوشید به دلیل این موقعیت ها خالصانه از خداوند سپاس گزاری کنید. اگر به لحظه های مهم زندگی تان بیندیشید، بی تردید می توانید سه موقعیت جداگانه را به آسانی به یاد آورید.
 
مرحله دوم: سلامتی دریافتی شما در زمان حال
در این باره بیندیشید که هم اکنون نیز همواره از نعمت سلامتی بهره مند می شوید. به دلیل هر یک از اندام ها، دستگاه ها و حواستان که هنوز به خوبی در بدنتان کار می کنند از خداوند سپاس گزاری کنید. درباره ی بازوها، پاها، دست ها، چشم ها، گوش ها، کبد، کلیه ها، مغز یا قلبتان بیندیشید. پنج عملکرد بدنتان را انتخاب کنید که به خوبی انجام می شوند. سپس آنها را یکی یکی در نظر بگیرید و بابت هر کدام از آن ها در ذهنتان چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم.
 
مرحله سوم: سلامتی دریافتی شما در آینده
شما باید بخشی از بدنتان را برای تمرین شگفت انگیز امروز در نظر بگیرید که می خواهید عملکرد آن بهبود یابد. سپس تاُثیر معجزه آسای سپاس گزاری را به شیوه ای بسیار ویژه درباره ی آن به کار ببرید. درباره ی وضعیت دلخواه آن بخش از بدنتان بیندیشید که می خواهید عملکردش بهبود یابد. وقتی درباره ی وضعیت دلخواهتان از خداوند سپاس گزاری می کنید، جریانی را برای جذب کردن همان وضعیت دلخواه فعال می کنید.
 
 
      اغلب وقتی تشخیص داده می شود که انسانی به گونه ای بیماری دچار است او علاوه بر همواره صحبت کردن درباره ی بیماری اش می کوشد درباره ی آن بیماری پژوهش کند و اطلاعاتی را درباره ی نشانه های احتمالی و خیم تر شدن آن بیماری یا پیامد های هراس آورش گرد آوری کند. به بیان دیگر چنین انسانی فقط بر بیماری متمرکز می شود. به هر حال بر مبنای قانون جذب ما با متمرکز شدن بر مشکلمان نمی توانیم آن را از بین ببریم زیرا متمرکز شدن بر مشکل فقط مشکلاتی بیشتر را به زندگی مان جذب خواهد کرد. در عوض ما باید درست به شیوه ای وارونه عمل کنیم و بر وضعیت دلخواه آن بخش از بدنمان متمرکز شویم که اکنون عملکردی مناسب ندارد. ما باید همه ی اندیشه ها و احساساتمان را بر این وضعیت دلخواه متمرکز کنیم. با سپاس گزاری کردن از خداوند به دلیل وضعیت دلخواه هر بخش از بدنمان به معنای واقعی همه ی اندیشه ها و احساساتمان را برای این موضوع به کار ببریم، به این ترتیب می توانیم آن را به آسانی به سوی خودمان جذب کنیم. البته اگر لازم باشد، باید به طور همزمان از درمان های پزشکی هم بهره مند شویم.
یک دقیقه را به تصور کردن خودتان در وضعیتجسمانی دلخواهتان اختصاص دهید. در حالی که ساختار جسمانی تان را به شیوه ی دلخواهتان در ذهنتان تصور می کنید، به معنای واقعی از خداوند سپاس گزاری کنید، به گونه ای که گویا به این خواسته ی خودتان رسیده اید.
به این ترتیب اگر می خواهید به شیوه ای معجزه آسا سلامتی کلیه های خودتان را بازیابید، به دلیل داشتن کلیه هایی سالم و نیرومند از خداوند سپاس گزاری کنید که همه ی مواد زاید بدنتان را تصفیه می کنند. اگر می خواهید به شیوه ای معجزه آسا سلامتی خونتان را بازیابید به دلیل جاری بودن خونی پاک و سالم در رگ های خودتان از خداوند سپاس گزاری کنید که اکسیژن و مواد مغذی را به همه ی بخش های بدنتان می رساند. اگر می خواهید به شیوه ای معجزه آسا سلامتی قلبتان را بازیابید، به دلیل داشتن قلبی سالم و نیرومند از خداوند سپاس گزاری کنید که سلامتی هر یک از اندام های بدنتان را تاُمین می کند.
هر آنچه را می خواهید بهبود ببخشید، در ابتدا باید خودتان را در وضعیت دلخواهتان تصور کنید. سپس باید به دلیل بهره مند بودن از آن وضعیت دلخواه از خداوند سپاس گزاری کنید به گونه ای که گویا هم اکنون از آن بهره مند هستید.
 
نیروهای طبیعی درون بدنمان به راستی به بهبود بخشیدن بیماری ما کمک می کنند. ( بقراط حدود سال های 370-460 قبل از میلاد مسیح/ پدر پزشکی غرب )
 
اگر لازم باشد می توانید این تمرین شگفت انگیز را هر روز انجام دهید. همچنین اگر می خواهید سرعت بازیابی سلامتی خودتان را به شیوه ای شگفت انگیز افزایش دهید یا اگر می خواهید عملکرد هر بخش از بدنتان را به معنای واقعی بهبود ببخشید می توانید این تمرین را جند بار در روز انجام دهید. توجه داشتن به این نکته به راستی اهمیت دارد، هر گاه درباره ی وضعیت کنونی سلامتی یا جسمتان اندیشه یا احساسی منفی داشتید، آن را بی درنگ با تصویری از خودتان در وضعیت دلخواهتان جایگزین کنید. همچنین بکوشید به معنای واقعی از خداوند سپاس گزاری کنید، به گونه ای که گویا هم اکنون در وضعیت دلخواهتان قرار دارید.
موُثرترین شیوه برای تضمین کردن سلامتی تان در راستای مراقبت کردن از خودتان این است که همواره به دلیل سلامتی تان از خداوند سپاس گزاری کنید.
 
تمرین شگفت انگیز شماره 14
شگفتی و معجزه در سلامتی
1. نعمت های زندگی تان را بشمارید. فهرستی را از ده نعمت زندگی تان تهیه کنید. بنویسید که چرابه دلیل بهره مند بودن از این نعمت ها از خداوند سپاس گزار هستید. فهرستتان را باز خوانی کنید. پس از خواندن هر یک از آن نعمت ها چنین بگوئید: در حد امکان بکوشید سپاس گزاری خودتان را به دلیل بهره مند بودن از آن نعمت ها با تمام وجودتان احساس کنید.
2. سه موقعیت جداگانه را از زندگی تان به یاد آورید که احساس می کردید انسانی تندرست و موفق هستید. سپس بکوشید به دلیل این موقعیت ها خالصانه از خداوند سپاس گزاری کنید.
3. درباره ی پنج عملکرد جسمتان بیندیشید که به خوبی انجام می شوند. سپس آن ها را یکی یکی در نظر بگیرید و بایت هر کدام از آن ها از خداوند سپاس گزاری کنید.
4. موضوعی را درباره ی سلامتی یا بخشی را از جسمتان در نظر بگیرید که می خواهید آن را بهبود ببخشید. یک دقیقه را به تصور کردن خودتان در وضعیت جسمانی یا سلامتی دلخواهتان اختصاص دهید. سپس به دلیل این وضعیت دلخواه از خداوند سپاس گزاری کنید.
 
 
برگرفته از کتاب معجزه سپاس گزاری (راندا برن) ترجمه سیما فرجی
 روز چهاردهم شگفتی و معجزه در سلامتی را درک کنید (بخش نوزدهم )
روز چهاردهم شگفتی و معجزه در سلامتی را درک کنید (بخش نوزدهم )
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز