Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

درست در مقابل چشمان شما در روز بیستم با معجزه سپاس گزاری ( بخش بیست و پنجم ) ,

شنبه بیست و دوم دی ۹۷
(3)
(0)
درست در مقابل چشمان شما در روز بیستم با معجزه سپاس گزاری ( بخش بیست و پنجم )
روز بیستم
درست مقابل چشمان شما
این دنیا با وجود همه ی اکتشافات علمی ما ، هنوز معجزه است. این دنیا برای آن کس که درباره اش می اندیشد : دنیایی شگرف ، اسرار آمیز ، شگفت انگیز و بسیار فراتر از این ها خواهد بود. ( توماس کارلایل 1881-1795 نویسنده و تاریخ پروژه )
هفت سال قبل ، وقتی برای نخستین بار به راز و تاُثیر معجزه آسای سپاس گزاری پی بردم ، فهرستی را از همه ی خواسته هایم نوشتم. فهرست من به راستی فهرستی طولانی بود. در آن زمان به نظر می رسید هیچ راهی برای واقعیت یافتن خواسته هایم وجود ندارد. به هر حال من ده خواسته ی برترم را در نظر گرفتم ، آن ها را روی تکه کاغذی نوشتم و این کاغذ را هر روز و همه جا با خودم می بردم. هر گاه فرصتی می یافتم ، فهرست خواسته های برترم را بیرون می آورم و آن را می خواندم. در حد توانم بابت هر یک از خواسته ی اولم برایم اهمیتی ویژه داشت. این خواسته را همواره در ذهنم در نظر داشتم و در طی روز چند بار بابت آن چنین می گفتم : خدایا سپاس گزارم. سپاس گزاری من به گونه ای بود که گویا به خواسته ام رسیده ام. خواسته های موجود در فهرستم یکی پس از دیگری به شیوه ای معجزه آسا مقابل چشمانم واقعیت می یافتند. در حالی که به هر یک از خواسته هایم می رسیدم در فهرستم روی آن خط می کشیدم. وقتی خواسته ای جدید به ذهنم می رسید، آن را به فهرستم می افزودم.
یکی از خواسته های من، در فهرست بلند اولیه ام، سفر کردن به بورابورا نزدیک تاهیتی بود. پس از گذراندن هفته ای شگفت انگیز و زیبا، درست در منطقه ی بورابورا که آن را در فهرست خواسته هایم نوشته بودم، رویداد شگفت انگیز دیگری برایم اتفاق افتاد. در مسیر بازگشت به خانه ام به سوی تاهیتی پرواز می کردیم. هواپیما در این مسیر توقفی کوتاه داشت زیرا باید مسافرانی را سوار می کرد. هواپیما تا آن لحظه خالی از مسافر بود اما پس از توقف کوتاه مدتش، از مسافرانی پر شد که اهالی بومی تاهیتی بودند. ناگهان من با صدای خنده چهره هایی گشوده و شادمانی شگفت انگیزی احاطه شدم.
در حالی که از سفر کوتاه مدتم با این انسان های شگفت انگیز به راستی لذت بردم، دلیل شادمانی وصف ناپذیر  آنان نیز بر من آشکار شد. آنان به راستی انسان هایی سپاس گزار بودند. من می توانم مدت ها در کنار آنان بنشینم و سفر کنم.بودن در کنار آنها به من احساس خوب و خوشایند می بخشید. سپس این اندیشه بهذهنم رسید کخ من به آخرین خواسته ی موجود در نخستین فهرستم رسیده بودم. سفر کردن به بورابورا آخرین خواسته ی من در نخستین فهرست بلند از خواسته هایم بود. سپس دلیل حضور من در آن هواپیما برایم آشکار شد. من باید به معنای واقعی از خداوند سپاس گزاری می کردم.
این داستان را بازگو تا به شما انگیزه ببخشد زیرا با سپاس گزاری کردن می توانید به خواسته های ارزشمندتان برسید، فرقی نمی کند که این خواسته ها برای شما چقدر بزرگ و دست نیافتنی به نظر برسند. حتی فراتر از آن سپاس گزاری کردن چنان شادی و نشاطی را برای زندگیتان به ارمغان می آورد که در گذشته هرگز آن را احساس نکرده اید. ارزش چنین نعمتی را به راستی نمی توان تعیین کرد زیرا در محاسبه های ما نمی گنجد.
از لحظه ای که به کارگیری قانون جذب و معجزه ی سپاس گزاری را شروع کردم تا زمانی که به آخرین خواسته ی موجود در نخستین فهرستم رسیدم، چهار سال طول کشید. برای این که شگفتی دستیابی به همه ی خواسته هایم را در آن مدت برای شما شرح دهم، باید چنین بگویم: وقتی فهرست خواسته های برترم را نوشتم، شرکتم دو میلیون دلار بدهی داشت و من مجبور بودم آن را تا دو ماه دیگر تعطیل کنم. در این صورت خانه و همه ی دارایی هایم را از دست می دادم. پول موجود در کارت های اعتباری ام نیز بسیار اندک بود. با این حال من در فهرست خواسته هایم نوشتم که می خواهم خانه ای بزرگ با چشم اندازی به سوی اقیانوس داشته باشم، به مکان هایی دیدنی در سراسر جهان سفر کنم، همه ی بدهی هایم را بپردازم، شرکتم را گسترش دهم، همه ی روابطم را به بهترین شیوه ی ممکن بهبود ببخشم، وضعیت زندگی خانوادگی ام را هموار بهتر و بهتر کنم، سلامتی ام را دوباره به طور کامل بازیابم و برای زندگی به راستی انرژی و هیجانی بی پایان داشته باشم. همچنین فهرستی را از کالاهایی نوشتم که خواستار آنها بودم. خواسته ی اول من در نخستین فهرست خواسته های برترم این بود که بتوانم با کارم برای میلیون ها نفر از انسان ها شادی بیافرینم. دستیابی به چنین خواسته ای در آن زمان برای بسیاری از انسان های پیرامونم به راستی غیر ممکن به نظر می رسید.
نخستین خواسته ای که به آن رسیدم این بود که توانستم با کارم برای میلیون ها نفر از انسان ها شادی بیافرینم. خواسته های دیگرم نیز یکی پس از دیگری به شیوه ای معجزه آسا واقعیت یافتند. در حالی که آن ها یکی یکی مقابل چشمانم به واقعیت می پیوستند، در فهرستم روی آنها خط می کشیدم.
اکنون نوبت شما فرا رسیده است تا نیروی معجزه آسای سپاس گزاری را به کار ببرید و خواسته های خودتان را مقابل چشمانتان به واقعیت تبدیل کنید. در ابتدای روز فهرست ده خواسته ی برترتان را بر دارید. هر یک از خواسته های موجود را در فهرستتان بخوانید. یک دقیقه تصور کنید که به آن خواسته رسیده اید. در حد امکان بکوشید سپاس گزاری از خداوند را هر چه بیشتر احساس کنید، به گونه ای که گویا هم اکنون به خواستهی خودتان رسیدهاید.
فهرست خواسته های برترتان را امروز با خودتان به همه جا ببرید. دست کم در دو موقعیت در طی روز فهرستتان را در دست بگیرید، تک تک خواسته های موجود در آن را بخوانید: در حد امکان بکوشید سپاس گزاری از خداوند را هر چه بیشتر به دلیل هر یک از آن ها احساس کنید، به گونه ای که گویا به آن رسیده اید.
اگر می خواهید هر چه سریع تر به خواستههای خودتان برسید، پیشنهاد می کنم فهرستتان را از امروز به بعد در کیف پولتان قرار دهید. سپس هر گاه فرصت داشتید، آن را بیرون آورید، خواسته های خودتان را بخوانید و به دلیل هر یک از آن ها هر چه بیشتر و خالصانه تر از خداوند سپاس گزاری کنید.
وقتی خواسته های ارزشمندتان مقابل چشمانتان واقعیت یافتند، در فهرستتان روی آن ها خط بکشید و خواسته های جدید را به فهرستتان بیفزاید. شاید شما هم همچون من هر بار به یکی از خواسته های خودتان می رسید و در فهرستتان روی آن خط می کشید، چشمانتان از اشک شادی پر می شود زیرا مشاهده می کنید رویدادی که اتفاق افتادنش به ظاهر غیر ممکن به نظر می رسید با نیروی معجزه آسای سپاس گزاری اتفاقمی افتد.
 
 
تمرین شگفت انگیز شماره ی 20
درست مقابل چشمان شما
1. نعمت های زندگی تان را بشمارید. فهرستی را از ده نعمت زندگی تان تهیه کنید. بنویسید که چرابه دلیل بهره مند بودن از این نعمت ها از خداوند سپاس گزار هستید. فهرستتان را بازخوانی کنید. پس از خواندن هر یک از آن نعمت ها چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. خدایا سپاسگزارم. خدایا سپاسگزارم. در حد امکان بکوشید سپاس گزاری خودتان را به دلیل بهره مند بودن از آن نعمت ها با تمام وجودتان احساس کنید.
2. در ساعت های اولیه ی امروز فهرست ده خواسته ی برترتان را در دست بگیرید که در گذشته آنها را نوشته اید.
3. هر یک از خواسته های موجود را درفهرستتان بخوانید. یک دقیقه را به هر یک از آن خواسته ها اختصاص دهید و تصور کنید آن خواسته واقعیت یافته است. در حد امکان بکوشید سپاس گزاری از خداوند را بابت هر یک از آن خواسته ها به معنای واقعی احساس کنید.
4. امروز فهرست خواسته های برترتان را با خودتان همه جا ببرید. دست کم در دو موقعیت در طی روز فهرستتان را در دست بگیرید، آن را بخوانید و سپاس گزاری ازخداوند را هر چه بیشتر و خالصانه تر احساس کنید.
 
 
 
برگرفته از کتاب معجزه سپاس گزاری (راندا برن) ترجمه سیما فرجی
 
 
 درست در مقابل چشمان شما در روز بیستم با معجزه سپاس گزاری ( بخش بیست و پنجم )
درست در مقابل چشمان شما در روز بیستم با معجزه سپاس گزاری ( بخش بیست و پنجم )
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز