Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

روز هفدهم و گام های شگفت انگیز ( بخش بیست و دوم ) ,

سه شنبه بیست و هفتم آذر ۹۷
(5)
(0)
روز هفدهم و گام های شگفت انگیز ( بخش بیست و دوم )
روز هفدهم
گام های شگفت انگیز
هر روز یک صد بار به خودم یاد آوری می کنم که زندگی درونی و بیرونی ام به کار انسان های دیگر، مرده و زنده و در اصل به لطف خداوند مربوط است. به همین دلیل باید همه ی تلاشم را به کار ببرم تا به همان اندازه که از دیگران کمک گرفته ام و هنوز هم می گیرم، کار هایی سازنده را به ثمر برسانم. ( آلبرت اینشتن 1955-1879 فیزیکدان و برنده جایزه ی نوبل )
اینشتن با این سخنش در واقع هدیه ای را همسان با اکتشافات علمی اش به ما بخشیده است. او یکی از راز های معجزه آساس موفقیتش را در اختیارمان قرار می دهد. هر روز سپاس گزار باشید.
اندیشه ی اصلی این تمرین شگفت انگیز از اینشتین گرفته شد. شما نیز باید سپاس گزار باشید تا بتوانید موفقیت را به زندگی تان جذب کنید.
امروز شما نیز همچون اینشتن یک بار از خداوند سپاس گزاری می کنید. البته این کار را با برداشتن یک صد گام شگفت انگیز انجام می دهید. در حالی که شاید باور نکنید گام بداشتن هم ممکن است تفاوتی را در زندگی تان به وجود آورد، اما پی می برید این تمرین به راستی یکی از تمرین های تاُثیر گذار است که می توانید آن را انجام دهید.
خداوند امروز 86400 ثانیه را به شما هدیه کرده است. آیا یک ثانیه از این ثانیه ها را برای سپاس گزاری کردن از خودش استفاده کرده اید؟ ( ویلیام ای . وارد 1994-1921 نویسنده )
برای برداشتن گام هایی شگفت انگیز گامی بردارید و در حالی که پای خودتان را روی زمین می گذارید، در ذهنتان چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. این جمله ی شگفت انگیز را با هر گامتان تکرار کنید.
نکته ی عالی درباره ی تمرین گام های شگفت انگیز این است: شما می توانید هر کجا و هر زمان و به هر تعداد مه بخواهید، گام هایی شگفت انگیز بردارید. برای نمونه وقتی در خانه ی خودتان از اتاقی به اتاق دیگر می روید، وقتی برای ناهار خوردن یا قهوه خوردن یا قهوه نوشیدن از خانه خارج می شوید، وقتی به جلسه ای کاری می روید یا وقتی در راه رسیدن به ایستگاه تاکسی قطار یا اتوبوس هستید، می توانید این تمرین را انجام دهید. شما می توانید زمانی گام هایی شگفت انگیز بردارید که برای انجام دادن کاری مهم از خانه خارج می شوید. می توانید مسیر رفتن به جلسه ی امتحان، قرار ملاقاتی مهم، مصاحبه ای شغلی ، تست بازیگری دیدار با یک مشتری مهم، بانک، خودپرداز، دندانپزشک، پزشک، آرایشگاه، مسابقه ی تیم ورزشی دلخواهتان، فرودگاه، پارک یا مسیری را از این ساختمان به آن ساختمان برای انجام دادن این تمرین در نظر بگیرید.
من این تمرین را در خانه ام انجام می دهم. وقتی از اتاق خوابم به حمام می روم. وقتی از آشپزخانه به اتاق خوابم می روم. وقتی بیرون از خانه به سوی خودرویم یا جعبه ی پستی منزلم می روم. وقتی در خیابان قدم می زنم، مکانی را به منزله ی مقصدم تعیین می کنم و در آن مسیر می کوشم تمرین گام های شگفت انگیز را انجام دهم. 
اگر به چگونگی احساستان، قبل از شروع کردن این تمرین، توجه کنید، سپس پی می برید وضعیت احساسی شما، پس از انجام دادن این تمرین بسیار بهتر می شود. به شما قول می دهم، پس از انجام دادن این تمریناحساسی بهتر خواهید داشت و شادتر خواهید شد، حتی اگر هنگام انجام دادن این تمرین نتوانید سپاس گزاری را با تمام وجودتان احساس کنید. اگر دلتنگ هستید انجام دادن تمرین تمرین گام های شگفت انگیز سبب می شود احساسی بهتر داشته باشید. حتی اگر احساسی عالی دارید انجام دادن تمرین گام های شگفت انگیز سبب می شود روحیه ی شما باز هم بهتر شود.
برای تاُثیر گذاری بیشتر این تمرین بکوشید آن را در نود ثانیه انجام دهید. هر انسان معمولی به طور میانگین در این زمان می تواند به آهستگی یک صد گام بردارد. برای انجام دادن این تمرین ضرورتی ندارد که به طور دقیق یک صد گام بردارید. بهتر است دست کم یک صد گام بردارید زیرا در این صورت تفاوتی مثبت در چگونگی وضعیت احساسی شما به وجود میآید. وقتی مسافتی تقریبی را تعیین کردید که دست کم یک درصد گام است، می توانید تمرینتان را هر روز در آن جا انجام دهید. هنگام انجام دادن این تمرین گام های خودتان را نشمارید زیرا در این صورت به جای متمرکز شدن بر سپاس گزاری کردن از خداوند بر شمارش گام های خودتان متمرکز خواهید شد.
وقتی تمرین شگفت انگیز امروز را تمام کنید، در واقع یک صد بار چنین گفته اید: خدایا سپاس گزارم. تاکنون چند روز از زندگی تان را به یاد آورید که در آن روزها دست کم یک صد بار از خداوند سپاس گزاری کرده باشید؟
اینشتین هر روز این کار را انجام می داد.
به این نکته توجه داشته باشید : هر چه از خداوند سپاس گزاری کنیم باز هم کم است.
 
 
تمرین شگفت انگیز شماره 17
گام های شگفت انگیز
1. نعمت های زندگی تان را بشمارید. فهرستی را از ده نعمت زندگی تان تهیه کنید. بنویسید که چرابه دلیل بهره مند بودن از این نعمت ها از خداوند سپاس گزار هستید. فهرستتان را بازخوانی کنید. پس از خواندن هر یک از آن نعمت ها چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. خدایا سپاسگزارم. خدایا سپاسگزارم. در حد امکان بکوشید سپاس گزاری خودتان را به دلیل بهره مند بودن از آن نعمت ها با تمام وجودتان احساس کنید.
2. در هر زمان از روز بکوشی، با احساس سپاس گزاری یک صد گام شگفت انگیز بردارید. این کار حدود ن.د ثانیه طول می کشد.
3. با هر گامتان این جمله ی شگفت انگیز را تکرار کنید: خدایا سپاس گزارم. 
 
 
برگرفته از کتاب معجزه سپاس گزاری (راندا برن) ترجمه سیما فرجی 
 
 
 روز هفدهم و گام های شگفت انگیز ( بخش بیست و دوم ) موفقیت با سپاس گزاریشکر گزاری و سپاس گزاری راز موفقیت انسان است
روز هفدهم و گام های شگفت انگیز ( بخش بیست و دوم ) موفقیت با سپاس گزاری
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز