Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

روز هجدهم و شگفتی قلب ( بخش بیست و سوم ) ,

سه شنبه چهارم دی ۹۷
(4)
(0)
روز هجدهم و شگفتی قلب ( بخش بیست و سوم )
روز هجدهم
شگفتی قلب
شاید تاکنون پی برده اید هدف از انجام دادن تمرین های شگفت انگیز سپاس گزاری این است که همیشه هر چه بیشتر سپاس گزاری را احساس کنید. وقتی احساس سپاس گزاری را در درونتان افزایش می دهید، نعمت هایی در دنیای بیرونتان افزایش می یابند که باید به دلیل بهره مند بودن از آن ها هر چه بیشتر سپاس گزاری کنید.
به هر حال وقتی تمرین های سپاس گزاری را مدتی طولانی انجام می دهید سپاس گزاری را به طور طبیعی در ژرفای قلبتان احساس خواهید کرد. تمرین شگفت انگیز امروز به طور طبیعی زمان رسیدن شما را به این سطح از سپاتس گزاری کاهش می دهد.
تمرین شگفتی قلب طراحی شده است تا ژرفای احساس سپاس گزاری شما به شدت افزایش یابد. در این تمرین ذهنتان را بر ناحیه ی قلبتان متمرکز می کنید و این جمله ی شگفت انگیز را می گوئید: خدایا سپاس گزارم. پژوهش های علمی نشان داده اند با متمرکز شدن بر قلبتان هنگام احساس سپاس گزاری از خداوند تپش قلبتان بی درنگ منظم تر و هماهنگ تر خواهد شد. به این ترتیب دستگاه ایمنی بدنتان بهتر کار خواهد کرد و سلامتی تان افزایش خواهد یافت. این حقیقت در واقع تاُثیر شگفتی قلب را به شما نشان می دهد. شاید انجام دادن این تمرین در ابتدا به تلاشی اندک نیاز داشته باشد ، اما تاُثیر گذاری آن به تلاشش می ارزد. پس از چند بار تمرین کردن در این زمینه مهارت می یابید.
همچنین هر بار که این تمرین را انجام می دهید احساس سپاس گزاری شما به شدت افزایش می یابد.
برای انجام دادن این تمرین ذهنتان را بر ناحیه ی قلبتان متمرکز کنید و این ناحیه را کانون توجه تان قرار دهید. فرقی نمی کند که بر درون بدنتان متمرکز می شوید یا توجه تان را فقط به ناحیه ی بیرونی آن متمرکز می کنید. چشمانتان را ببندید زیرا سبب می شود انجام دادن این تمرین برای شما آسان تر شود. در حالی که ذهنتان را بر قلبتان متمرکز می کنید، این جمله ی شگفت انگیز را در ذهنتان بگوئید: خدایا سپاس گزارم. وقتی این تمرین را چند بار انجام دهید ، دیگر نیاز ندارید چشمانتان را ببندید. به هر حال این قانون کلی در این باره وجود دارد: وقتی چشمانتان را می بندید ، سپاس گزاری را بیشتر احساس خواهید کرد.
چند نکته وجود دارد که با به کارگیری آن ها می توانید این تمرین را به معنای واقعی دقیق و با سرعت انجام دهید. می توانید دست راستتان را در ناحیه ی قلبتان قرار دهید تا ذهنتان بر این ناحیه متمرکز بماند و سپس این جمله ی شگفت انگیز را بگوئید: خدایا سپاسگزارم. همچنین می توانید تصور کنید، هنگام بر زبان آوردن جمله ی خدایا سپاسگزارم.
این جمله به جای نشاُت گرفتن از ذهنتان از قلبتان جاری می شود.
به منزله ی بخشی از تمرین شگفت انگیز امروزتان بکوشید فهرست ده خواسته ی برترتان را در نظر بگیرید و این تمرین را درباره ی هر یک از آن خواسته ها به کار ببرید. هر یک از آن خواسته ها را در ذهنتان یا با صدای بلند بخوانید. وقتی هر یک از این خواسته ها را خواندید، چشمانتان را ببندید، ذهنتان را بر ناحیه ی فلبتان متمرکز کنید، ذهنتان را بر این ناحیه متمرکز نگه دارید و این جمله ی شگفت انگیز را آهسته بر زبان آورید: خدایا سپاس گزارم. باز هم می توانید همان نکته هایی را به کار ببرید که من آن ها را مطرح کردم و به انجام دادن سریع این تمرین کمک می کنند. پس از این که تمرین شگفتی قلب را برای هر یک از خواسته های برترتان انجام دادید، علاوه بر افزایش دادن ژرفای سطح سپاس گزاری خودتان، میزان سپاس گزاری تان را بابت هر یک از خواسته های برترتان نیز به شدت افزایش خواهید داد.
اگر می خواهید به فرآیند دستیابی به خواسته های برترتان سرعت ببخشید می توانید به طور منظم به انجام دادن این تمرین درباره ی خواسته های ارزشمندتان ادامه دهید. همچنین می توانید چنین تمرینی را هر زمان به کار ببرید که این جمله ی شگفت انگیز را می گوئید: خدایا سپاس گزارم.
انجام دادن این تمرین چند بار در روز به شدت در میزان شادمانی شما تاُثیری مثبت می گذارد و معجزه های زندگی تان را افزایش می دهد.
وقتی این تمرین را چند بار انجام دادید، ژرفای احساس شما به شدت افزایش خواهد یافت. تاُثیر گذاری سپاس گزاری نیز بیشتر به ژرفای آن مربوط می شود. هر چه احساس سپاس گزاری شما ژرف تر باشد، از نعمت هایی بیشتر بهره مند خواهید شد. نخستین نشانه های جسمانی مربوط به افزایش یافتن ژرفای احساسی شما ممکن است به صورت احساس لرزشی خفیف پیرامون قلبتان یا جریان یافتن موجی از شادی در سراسر بدنتان پدیدار شوند. ممکن است چشمانتان از اشک لبریز شود یا شاید از شادی در پوستتان نگنجید. به هر حال بی استثنا احساسی ژرف از آرامش و شادمانی در وجودتان پدیدار می شود که در گذشته هرگز آن را احساس نکرده بودید.
 
تمرین شگفت انگیز شماره 18
شگفتی قلب
1. نعمت های زندگی تان را بشمارید. فهرستی را از ده نعمت زندگی تان تهیه کنید. بنویسید که چرابه دلیل بهره مند بودن از این نعمت ها از خداوند سپاس گزار هستید. فهرستتان را بازخوانی کنید. پس از خواندن هر یک از آن نعمت ها چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. خدایا سپاسگزارم. خدایا سپاسگزارم. در حد امکان بکوشید سپاس گزاری خودتان را به دلیل بهره مند بودن از آن نعمت ها با تمام وجودتان احساس کنید.
2. ذهنتان را بر ناحیه ی قلبتان متمرکز کنید و این ناحیه را کانون توجه تان قرار دهید.
3. چشمانتان را ببندید. در حالی که ذهنتان را بر فلبتان متمرکز نگه می دارید، این جمله ی شگفت انگیز را در ذهنتان بگوئید: خدایا سپاس گزارم.
4. فهرست ده خواسته ی برتر تان را در نظر بگیرید و تمرین شگفتی قلب را با خواندن هر یک از خواسته های برترتان انجام دهید. چشمانتان را ببندید، ذهنتان را بر ناحیه ی قلبتان متمرکز کنید و این جمله ی شگفت انگیز را آهسته بگوئید: خدایا سپاس گزارم.
 
 
برگرفته از کتاب معجزه سپاس گزاری (راندا برن) ترجمه سیما فرجی 
 روز هجدهم و شگفتی قلب ( بخش بیست و سوم )
روز هجدهم و شگفتی قلب ( بخش بیست و سوم )
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز