Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

هوایی شگفت انگیز که در آن نفس می کشید ( بخش بیست و ششم ) ,

دوشنبه بیست و چهارم دی ۹۷
(1)
(0)
هوایی شگفت انگیز که در آن نفس می کشید ( بخش بیست و ششم )
روز بیست و یکم
 
هوایی شگفت انگیز که در آن نفس می کشید
 
این احتمال نزدیک به یقین وجود دارد که در هوای تازه ی صبحگاهی برای پیاده روی از خانه خارج شوید و انسانی متفاوتف با خلق و خویی شاد و با نشاط به خانه باز گردید. ( مری الن چیس 1973-1887 نویسنده و پژوهشگر )
 
اگر چند سال قبل کسی به من می گفت که باید به دلیل وجود داشتن هوایی از خداوند سپاس گزاری کنم که در آن نفس می کشم ، تصور می کردم آن شخص دیوانه است. چنین نعمتی برای من بسیار عادی به نظر می رسید. به راستی چرا بسیاری از انسان های ساکن روی این کره ی خاکی ، به دلیل هوایی که در آن نفس می کشند، از خداوند سپاس گزاری نمی کنند؟
به هر حال پس از این که زندگی ام در نتیجه ی سپاس گزارانه زیستن تغییر کرد، نعمت هایی برایم به معجزه ای شگفت انگیز تبدیل شدند که در گذشته ی زندگی ام آن ها را بی اهمیت و عادی می پنداشتم و حتی یک ثانیه هم درباره ی آن ها نمی اندیشیدم. در گذشته به شدت می کوشیدم تا فقط دنیای کوچک و زندگی روزمره ام را اداره کنم. به هر حال زندگی امتغییر کرد، چشمانم گشوده شد و توانستم درباره ی چشم اندازی بزرگ تر از دنیا و شگفتی های فراوان آن بیندیشم.
نیوتن دانشمند نامدار چنین می گفت: وقتی به منظومه ی شمسی می نگرم، زمین را درست در فاصله ای از خورشید می بینم که می تواند گرما و نور کافی را از آن دریافت کند. چنین رویدادی به صورت تصادفی اتفاق نمی افتد.
این سخنان سبب شدند من بیشتر و بیشتر درباره ی تصویری کلی و بزرگ تر از دنیا بیندیشم. این رویداد هرگز تصادفی نیست که در پیرامون ما هوا وجود دارد و آن سوی جو زمین هوا یا اکسیژنی وجود ندارد. این رویداد هرگز تصادفی نیست که درختان همواره اکسیژن به هوا می دمند و به این ترتیب هوای پیرامون ما به راستی تازه می شود. این رویداد هر گز تصادفی نیست که منظومه شمسی ساختاری کامل و منظم دارد. اگر زمین در جایی دیگر از این کهکشان بود، ما بی تردید در نتیجه ی پرتو افشانی های کیهانی نابود می شدیم. هزاران ویژگی بنیادین و نسبت هایی دقیق وجود دارد که زندگی را روی کره ی زمین ممکن می کنند. همه ی این عوامل بسیار دقیق هستند، به گونه ای که به وجود آمدن کوچک ترین تغییری در هر یک از این اندازه ها و نسبت ها سبب می شود زندگی روی کره زمین غیر ممکن شود. تصادفی بودن این همه نظم و هماهنگی دقیق به راستی باور کردنی نیست. به نظر می رسد منظومه ی شمسی برای ما به شیوه ای کامل طراحی شده است، ساختاری کامل دارد و با نظمی بی نظیر اداره می شود.
وقتی که پی می برید هیچ یک از رویداد ها هرگز به صورت تصادفی اتفاق نمی افتند و میزان هر عنصر ذره بینی موجود پیرامون زمین یا روی زمین برای زندگی کردن ما بسیار دقیق و حساب شده است ، از احساس سپاس گزاری درباره ی کل زندگی لبریز می شوید زیرا همه ی این هماهنگی ها وجود دارند تا شما بتوانید به خوبی زندگی کنید!
هوایی شگفت انگیز که در آن نفس می کشید در نتیجه ی رویدادی تصادفی یا شانسی در طبیعت به وجود نیامده است. وقتی درباره ی شگفتی این حقیقت می اندیشید که چه رویدادهایی باید در کائنات اتفاق بیفتند تا ما هوایی برای نفس کشیدن داشته باشیم، سپس در آن هنگام که نفس می کشید، ورود هوا به داخل بدنتان به معنای واقعی برای شما به رویدادی هیجان انگیز و شگرف تبدیل خواهد شد.
ما همواره نفس می کشیم و هرگز درباره ی این حقیقت نمی اندیشیم که همیشه هوایی برای نفس کشیدنمان وجود دارد. با این حال اکسیژن در واقع یکی از عنصر هایی است که به وفور در بدنمان سلول های بدنمان را نغذیه می کند. به این ترتیب می توانیم به زندگیمان ادامه دهیم. یکی از نعمت های ارزشمند زندگی ما هوا است زیرا اگر هوا نباشد، هیچ یک از ما بیش از چند دقیقه دوام نمی آوریم.
وقتی در ابتدا به کارگیری نیروی معجزه آسای سپاس گزاری را شروع کردم، آن را برای بسیاری از خواسته های شخصی ام به کار بردم. این نیرو به راستی تاُثیر گذار بود. اما وقتی سپاس گزاری از خداوند را به دلیل نعمت هایی واقعی در زندگی شروع کردم تاسثیر واقعی سپاس گزاری را احساس کردم. هر چه بیشتر به دلیل غروب خورشید، درخت، اقیانوس، شبنم روی برگ ها، زندگی و عزیزانم از خداوند سپاس گزاری می کردم، نعمتهایی به سوی زندگی ام جذب می شدند که رویای آن ها را در سر می پروراندم. اکنون می فهمم که چرا چنین رویدادهایی به این شیوه برای من اتفاق افتادند. وقتی می توانیم به دلیل نعمت های ارزشمند زندگی و طبیعت، همچون هوایی شگفت انگیز که در آن نفس می کشیم، به راستی از خداوند سپاس گزار باشیم، به سطحی ژرف از سپاس گزاری می رسیم. هر انسانی که به این سطح ژرف از سپاس گزاری برسد، به راستی از فراوانی کائنات بهره مند خواهد شد.
امروز لحظه ای درنگ کنید و درباره ی هوایی شگفت انگیز بیندیشید که در آن نفس می کشید. بکوشید پنج بار آگاهانه نفس بکشید و حرکت هوا را داخل بدنتان احساس کنید. همچنین بکوشید شادی ناشی از انجام دادن عمل بازدمتان را احساس کنید. امروز در زمان های مختلف هر بار پنج دم و بازدم را به طور کامل انجام دهید. پس از هر دوره ی پنج تایی دم و بازدم، این جمله شگفت انگیز را بگویید: خدایا به دلیل هوایی شگفت انگیز که در آن نفس می کشم، با تمام وجودم سپاس گزارم. بکوشید در حد توانتان هر چه بیشتر و خالصانه تر به دلیل هوایی ارزشمند و زندگی بخش از خداوند سپاس گزاری کنید که در آن نفس می کشید.
اگر می توانید این تمرین شگفت انگیز را در فضای آزاد انجام دهید، بهتر است زیرا در این صورت می توانید شگفتی هوایی تازه را احساس کنید و آن را قدر بدانید. به هر حال اگر انجام دادن چنین کاری برای شما ممکن نیست، می توانید آن را داخل خانه انجام دهید. می توانید در حالی که آگاهانه نفس می کشید، چشمانتان را ببندید. همچنین می توانید این تمرین را با چشمانی باز انجام دهید. می توانید این تمرین را هنگام قدم زدن، منتظر بودن در صف، خرید کردن یا در زمان یا مکان دلخواه تان انجام دهید. نکته ی مهم این است: بکوشید ورود هوا را به داخل بدنتان و خروج آن را از بدنتان آگاهانه احساس کنید. همچون همیشه نفس بکشید زیرا این تمرین شگفت انگیز درباره ی چگونه نفس کشیدن نیست بلکه درباره ی سپاس گزار بودن به دلیل هوایی است که در آن نفس می کشید. اگر نفس عمیق کشیدن سبب می شود سپاس گزاری از خداوند را بیشتر احساس کنید، پس نفس عمیق بکشید. اگر تولید کردن هر گونه صدا یا گفتن جمله ی شگفت انگیز ، خدایا سپاسگزارم، ذهنتان به هنگام عمل بازدم سبب می شود سپاس گزاری از خداوند را بیشتر احساس کنید، پس این کار ها را انجام دهید. اگر بخواهید می توانید گونه های مختلف این تمرین را در آینده انجام دهید. برای انجام دادن این کار می توانید تصور کنید که در هر تنفس هنگام عمل دم، احساس سپاس گزاری را به وجودتان می برید و خودتان را از این احساس لبریز می کنید.
در آموزه های قدیمی گفته می شود، وقتی انسانی به دلیل هوایی که در آن نفس می کشد، به مرحله ای از سپاس گزاری ژرف برسد، سپاس گزاری او تاُثیر گذارتر خواهد بود. هر بخش از زندگی شان را به زر ناب تبدیل کنند.
 
 
تمرین شگفت انگیز شماره 21
هوایی شگفت انگیز که در آن نفس می کشید
1. نعمت های زندگی تان را بشمارید. فهرستی را از ده نعمت زندگی تان تهیه کنید. بنویسید که چرابه دلیل بهره مند بودن از این نعمت ها از خداوند سپاس گزار هستید. فهرستتان را بازخوانی کنید. پس از خواندن هر یک از آن نعمت ها چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. خدایا سپاسگزارم. خدایا سپاسگزارم. در حد امکان بکوشید سپاس گزاری خودتان را به دلیل بهره مند بودن از آن نعمت ها با تمام وجودتان احساس کنید.
2. امروز، پنج بار، درنگ کنید و درباره ی هوایی شگفت انگیز بیندیشید که در آن نفس می کشید. هر نوبت بکوشید آگاهانه پنج بارنفس بکشید. هنگام عمل دم، حرکت هوا را به درون بدنتان احساس کنید و هنگام بازدم نیز به شادی ناشی از این کار توجه داشته باشید.
3. پس از پنج بار نفس کشیدن آگاهانه در هر نوبت این جمله ی شگفت انگیز را بگویید: خدایا به دلیل هوایی شگفت انگیز که در آن نفس می کشم، با تمام وجودم سپاس گزارم. بکوشید در حد توانتان به دلیل هوایی ارزشمند و زندگی بخش که در آن نفس می کشید، از خداوند سپاسگزار باشید.
 
 
 
برگرفته از کتاب معجزه سپاس گزاری (راندا برن) ترجمه سیما فرجی
 
 
 هوایی شگفت انگیز که در آن نفس می کشید ( بخش بیست و ششم )
هوایی شگفت انگیز که در آن نفس می کشید ( بخش بیست و ششم )
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز