Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

تبدیل اشتباه به موهبت در روز بیست و چهارم (بخش بیست و نهم) ,

جمعه نوزدهم بهمن ۹۷
(4)
(0)
تبدیل اشتباه به موهبت در روز بیست و چهارم (بخش بیست و نهم)
روز بیست و چهارم
تبدیل کردن معجزه آسای اشتباه به موهبت
زخم های خودتان را به خردمندی تبدیل کنید. ( اپرا وینفری 1954 مجری تلویزیون و بازرگان )
اشتباه ما ممکن است موهبتی در لباس پنهان باشد. تمرین شگفت انگیز امروز این حقیقت را ثابت خواهد کرد زیرا قرار است پی ببرید در دل هر اشتباهی به معنای واقعی موهبت هایی ناگفتنی وجود دارد!
هر کودکی هنگام یادگیری دوچرخه سواری یا خواندن و نوشتن، بارها و بارها اشتباه می کند و ما این موضوع را عادی می پنداریم زیرا می دانیم آنان با این گونه اشتباه کردن ها همان درسی را می آموزند که برای آموختنش تلاش می کردند. آنان به تدریج در این باره مهارت می یابند. اکنون این سئوال مطرح است : چرا بزرگسالان وقتی ناخواسته اشتباهی را مرتکب می شوند، بیهوده به خودشان بسیار سخت می گیرند؟ همان قانون موجود درباره ی کودکان درباره ی شما هم به کار می رود. همه ی ما ممکن است اشتباه کنیم. اگر اشتباه نمی کردیم، شاید هرگز نکته ای را نمی آموختیم و داناتر و هوشیارتر نمی شدیم.
ما در زندگی مان اراده و اختیار داریم و می توانیم تصمیم گیری کنیم، بنابر این ممکن است در این باره به اشتباه دچار شویم. اشتباه ما گاهی آسیب رسان است، اما اگر موفق نشویم نکته ای را از اشتباه مان بیاموزیم، تحمل کردن درد و رنج ناشی از آن اشتباه به راستی بی فایده خواهد بود.
در حقیقت بر مبنای قانون جذب ممکن است اشتباهی را بارها و بارها مرتکب شویم تا پیامدها آن چنان به ما آسیب برساند که در پایان نکته ی لازم را از آن اشتباه بیاموزیم!به همین دلیل است که گاهی اشتباه ما بسیار آسیب رسان می شود. به این ترتیب ما از آن اشتباه درس می گیریم و دیگر آن را تکرار نمی کنیم.
برای درس گرفتن از هر اشتباهی در ابتدا باید بپذیریم که آن اشتباه را مرتکب شده ایم. بسیاری از انسان ها نمی توانند این حقیقت را بپذیرند. این افراد اغلب به دلیل اشتباه خودشان دیگران را سرزنش می کنند.

 

به این نمونه توجه کنید: پلیس به دلیل سرعت زیاد، خودروی ما را متوقف می کند و ما به همین دلیل جریمه می شویم. در این وضعیت به جای پذیرفتن مسئولیت در این باره که خودمان اشتباه کردیم، پلیس را سرزنش می کنیم که خودروی خودش را سر پیچ بزرگراه میان انبوهدرختان پنهان می کند و ما نمی توانیم او را از دور ببینیم یا این که پلیس قدم به قدم دوربین کار گذاشته است و ما شانسی برای گریز از این ماجرانداریم. اما باید اشتباهمان را بپذیریم زیرا خودمان تصمیم گرفتیم با سرعتی بیش از سرعت مجاز رانندگی کنیم.
مشکل مربوط به سرزنش کردن دیگران به دلیل اشتباه خودمان این است که ما از پیامد های آسیب رسان مربوط به اشتباهمان رنج می بریم، اما نکته ی لازم را از آن نمی آموزیم. به این ترتیب اشتباه ما همواره تکرار می شود. در واقع ما همان اشتباه را دوباره جذب خواهیم کرد.
همه ی ما انسان هستیم، بنابر این ممکن است اشتباه کنیم. اما ما باید از اشتباهمان درس بگیریم، در غیر این صورت همواره باید درد و رنج هایی غیر ضروری را تحمل کنیم.
چکونه می توانید از اشتباهتان درس بگیرید؟ بی تردید با سپاس گزاری و قدر شناسی می توانید چنین کاری را انجام دهید!
فرقی نمی کند که اشتباهتان ممکن است تا چه اندازه بد و ناخوشایند به نظر برسد، در هر صورت همیشه نکته های مثبت و خوشایند فراوانی در هر موقعیتی وجود دارد که می توانید به دلیل آن ها از خداوند سپاس گزاری کنید. وقتی در حد توانتان هر چه بیشتر می کوشید نکته های بسیار نهفته در دل هر اشتباهتان را بیابید که به دلیل آن ها از خداوند سپاس گزار هستید، آن اشتباه را به شیوه ای معجزه آسا به موهبت تبدیل می کنید. اشتباه فقط و فقط اشتباهی بیشتر را جذب می کند و موهبت نیز فقط و فقط موهبتی بیشتر را جذب می کند. شما کدام یک را ترجیح می دهید؟
امروز درباره ی اشتباهی بیندیشید که آن را در زندگی تان انجام داده اید. فرقی نمی کند که این اشتباه برای شما اشتباهی بزرگ یا کوچک محسوب می شود، در هر صورت باید اشتباهی را انتخاب کنید که هنوز هم وقتی درباره اش می اندیشید، شما را می زنجاند. شاید نسبت به یکی از عزیزانتان خشمگین شده اید و روابطتان از آن زمان تاکنون خدشه دار شده است. شاید بیهوده به کسی اعتماد کرده اید و آسیب دیده اید. شاید دروغی مصلحت آمیز گفته اید تا از کسی حمایت کنید و به همین دلیل در موقعیتی دشوار قرار گرفته اید. شاید به دلیلی کالایی ارزان تر را انتخاب کرده اید و این تصمیمتان اشتباه از آب در آمده است زیرا در پایان هزینه ی ضرر و زیان مربوط به آن کالا برای شما بیشتر شده است. شاید تصور کرده اید که تصمیمتان درباره ی موضوعی به معنای واقعی درست بوده است، اما در کل با نتیجه ای وارونه رو به رو شده اید.
وقتی اشتباهی را انتخاب کرده اید تا آن را به شیوه ای معجزه آسا به موهبت تبدیل کنید، نکته هایی مثبت را در این باره جست و جو کنید که به دلیل آن ها از خداوند سپاس گزار هستید. دو سئوال مفید را در این بخش مطرح می کنم که می توانید آن ها را برای خودتان مطرح کنید:
1- چه نکته ای را از این اشتباه آموختم؟
2- کدام نکته های مثبت را می توانم در این اشتباه بیابم؟
مهم ترین نکتهخ های مربوط به هر اشتباه که می توانید به دلیل آن ها از خداوند سپاس گزاری کنید در واقع همان نکته هایی هستند که می توانید به دلیل آن ها از خداوند سپاس گزاری کنید، در واقع همان نکته هایی هستند که می آموزید. همیشه نکته های مثبت بسیاری را می توان از هر اشتباه آموخت. به این ترتیب می توانید وضعیت آینده ی زندگی تان را بهبود ببخشید. با دقت درباره ی اشتباهتان بیندیشید و ببینید آیا می توانید ده موهبت مربوط به آن را بیابید یا خیر. هر یک از این موهبت ها به راستی تاُثیری شگفت انگیز دارد. فهرست موهبت های مربوط به اشتباهتان را در دفترچه ی سپاس گزاری خودتان بنویسید یا آن ها را به وسیله ی رایانه ی خودتان تایپ کنید.
نمونه ی مطرح شده در این تمرین یا همان رانندگی کردن با سرعت غیر مجاز و جریمه شدن از سوی پلیس را در نظر بگیرید. اکنون به نکته های مثبت آن توجه کنید:
1- من از پلیس ممنونم زیرا می خواهد از من حمایت کند تا به خودم آسیب نرسانم. پلیس در کل برای حفظ امنیت جامعه می کوشد.
2- من از پلیس ممنونم زیرا وقتی با خودم صادق هستم، پی می برم در آن لحظهبه رویدادهایی دیگر می اندیشیدم و بر رانندگی کردنم متمرکز نبودم.
3- من از پلیس ممنونم زیرا لاستیک خودرویم فرسوده بود و من در واقع با سرعت زیادم خودم را به خطر می انداختم.
4- من از پلیس ممنونم که به من هشدار داد. متوقف شدن خودرویم از سوی پلیس سبب می شود در آینده هنگام رانندگی کردن، همواره به سرعتم توجه داشته باشم و با دقتی بیشتر رانندگی کنم.
5- من از پلیس ممنونم زیرا تصور می کردم می توانم با سرعت زیاد رانندگی کنم، بی آن که جریمه شوم یا خودم را به خطر اندازم.
جدی بودن پلیس در کارش سبب شد من با این حقیقت رو به رو شوم که با این کارم هم خودم و هم دیگران را به خطر می اندازم.
6- من از پلیس ممنونم زیرا وقتی در این باره می اندیشم که رانندگان بی احتیاط دیگر ممکن است جان عزیزانم را به خطر بیندازند، قاطعانه می خواهم که پلیس این رانندگان بی احتیاط را جریمه کند.
7- من به معنای واقعی از پلیس ممنونم زیرا می کوشد امنیت تک تک افراد جامعه و همه ی خانواده ها را در جاده ها تاُمین کند.
8- من از پلیس ممنونم. این افراد هر روز مجبور هستند موقعیت هایی غم انگیز را مشاهده کنند. آنان برای حفظ جان من و اعضای خانواده ام می کوشند.
9- من از پلیس ممنونم زیرا کمک می کند در امنیت و آرامش به خانه برسم و همچون همیشه به آغوش خانواده ام بازگردم.
10- من از پلیس ممنونم زیرا از میان همه ی پیامدهای احتمالی مربوط به سرعت غیر مجازم، جریمه شدن از سوی پلیس به راستی کم ترین ضرر و زیان ممکن را برای من داشت. در واقع می توانم بگویم که جریمه شدن از سوی پلیس برای من بزرگ ترین موهبت ممکن در این ماجرا بود.
به شما پیشنهاد می کنم اشتباهی را در زندگی تان در نظر بگیرید که هنوز هم درباره ی آن احساسی بد و ناخوشایند دارید. بکوشید در زمانی مناسب این تمرین عالی و معجزه آسا را درباره ی آن اشتباه انجام دهید. درباره ی آن بیندیشید. بدانید که می توانید نکته های مثبت بسیاری را از دل اشتباهتان بیرون بکشید. چنین مزیتی را کجا خواهید یافت؟
 
 
تمرین شگفت انگیز شماره ی 24
تبدیل کردن معجزه آسای اشتباه به موهبت
1. نعمت های زندگی تان را بشمارید. فهرستی را از ده نعمت زندگی تان تهیه کنید. بنویسید که چرابه دلیل بهره مند بودن از این نعمت ها از خداوند سپاس گزار هستید. فهرستتان را بازخوانی کنید. پس از خواندن هر یک از آن نعمت ها چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. خدایا سپاسگزارم. خدایا سپاسگزارم. در حد امکان بکوشید سپاس گزاری خودتان را به دلیل بهره مند بودن از آن نعمت ها با تمام وجودتان احساس کنید.
2. یک اشتباه را انتخاب کنید که آن را در زندگی تان مرتکب شده اید.
3. ده موهبت کلی مربوط به آن اشتباه را بیابید که به دلیل آن ها از خداوند سپاس گزار هستید. در واقع باید پیامدهای آموزنده ی اشتباهتان را بنویسید.
4. برای این که بتوانید این موهبت را بیابید می توانید این دو سئوال را برای خودتان مطرح کنید:
چه نکته ای را از این اشتباه آموختم؟
کدام نکته های مثبت را می توانم در این اشتباه بیابم؟
 تبدیل اشتباه به موهبت در روز بیست و چهارم (بخش بیست و نهم)
تبدیل اشتباه به موهبت در روز بیست و چهارم (بخش بیست و نهم)
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز