Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

روز دهم و انسان های شگفت انگیز که تفاوتی سازنده به وجود می آورند ( بخش پانزدهم ) ,

دوشنبه پنجم آذر ۹۷
(5)
(0)
روز دهم و انسان های شگفت انگیز که تفاوتی سازنده به وجود می آورند ( بخش پانزدهم )
روز دهم
انسان های شگفت انگیز که تفاوتی سازنده به وجود می آورند
 
گاهی آتش درونمان خاموش می شود و با جرقه ای از سوی انسانی دیگر دوباره روشن می شود. همه ی ما دلیلی ویژه داریم تا با احساس ژرف قدر شناسانه درباره ی افرادی بیندیشیم که شعله ی وجودمان را روشن کرده اند. (آلبرت شوایتزر 1965-1875 برنده جایزه ی صلح نوبل پزشک و فیلسوف )
هر یک از ما در زمان هایی ویژه از زندگی مان درست در آن هنگام که بیش از همه به کمک نیاز داشتیم از کمک حمایت یا راهنمایی انسان های دیگر بهره مند شده ایم. گاهی انسانی دیگر با تشویق راهنمایی یا فقط با حضورش در زمانی مناسب در کنار ما مسیر زندگی مان را به کلی تغییر می دهد. سپس روند زندگی ادامه می یابد و ما زمان هایی را فراموش می کنیم که انسانی دیگر در ما تاِثیری مثبت گذاشته یا زندگی مان را به کلی تغییر داده است. گاهی حتی تاُثیر مثبت انسانی دیگر را در زندگی تان تشخیص نمی دهید تا این که مدتی از آن ماجرا می گذرد. سپس گذشته ی زندگی تان را بررسی می کنید و پی می برید انسانی ویژه در تغییر دادن معجزه آسای شما نقشی مهم داشته است.
این شخص ممکن است آموزگار، مربی، دایی، عمو، خاله، عمه یا هر یک از اعضای خانواده محترمتان باشد. این شخص ممکن است پزشک، یا پرستار یا بهترین دوستتان باشد. شاید این شخص کسی باشد که شما را به همسرتان معرفی کرده است. شاید او شما را با گونه ای سرگرمی آشنا کرده است که به مهمترین دلبستگی های شما تبدیل شده است. شاید حتی خودتان چنین شخصی را نمی شناسید و او فقط برای مدتی کوتاه در زندگی تان حضور داشته و مهربانی اش به شدت در ژرفای وجودتان تاُثیر گذاشته است.
مادر بزرگ من در واقع عشق به کتاب، آشپزی کردن و زیستن در حومه ی شهر را به من هدیه کرد. او عشقش را در این زمینه ها به من انتقال داد. به این ترتیب همه ی آنها در زندگی من تاُثیر گذاشتند و مسیر زندگی ام را به کلی تغییر داده اند. بیش از بیست سال است که آشپزی کردن دلبستگی مهم من محسوب می شود. عشقم به کتاب باعث شد در پایان نویسنده شوم. علاقه ام به حومه ی شهر در واقع تعیین کننده ی محل زندگی ام در همه ی این سال ها بود.
مادر بزرگم همچنین مرا به سپاس گزاری کردن از خداوند و تشکر کردن از انسان ها عادت داد. در آن زمان تصور می کردم مادر بزرگم فقط به من می آموزد که موُدب باشم. بعدها در زندگی ام پی بردم که سپاس گزاری کردن از خداوند و قدر شناس بودن به راستی مهم ترین هدیه ی مادر بزرگم به من بوده است. او اکنون از دنیا رفته است اما من هنوز هم به قدر دانی از او ادامه می دهم زیرا تاُثیری مهم و سازنده در کل زندگی ام باقی گذاشت. مادر بزرگ از شما ممنونم.
امروز باید درباره ی انسان هایی شگفت انگیز بیندیشید که تاُثیری سازنده در زندگی شما باقی گذاشته اند. امروز مکانی ساکت و آرام را بیابید تا بتوانید در طی روز مدتی تنها باشید. در این مکان بنشینید و درباره ی سه انسان استثنایی بیندیشید که تفاوتی سازنده را در زندگی شما به وجود آورده اند. وقتی این سه انسان استثنایی را انتخاب کردید سپس هر بار یکی از آنان را در نظر بگیرید. با صدای بلند با او صحبت کنید به گونه ای که او در آن جا حضور دارد. به او بگوئید به چه دلایلی از او ممنون و سپاس گزار هستید و او چگونه در زندگی شما تاُثیری مثبت گذاشته است.
بکوشید این تمرین شگفت انگیز را در یک جلسه درباره ی هر سه انسان استثنایی انتخابی خودتان انجام دهید زیرا این کار سبب می شود به سطوحی ژرف تر از احساس قدر شناسی برسید. اگر این تمرین را در طی روز به صورت گسسته انجام دهید، قدر شناسی را با ژرفای واقعی آن احساس نخواهید کرد و با پیامد های شگفت انگیز و واقعی آن رو به رو نخواهید شد. در این بخش نمونه ای مطرح می شود که می توانید آن را به کار ببرید: سارا، می خواهم بابت آن زمان از تو تشکر کنم که تشویقم کردی تا ندای راستین درونم را دنبال کنم. من آن روز گیج و آشفته بودم. سخنان تو در من تاُثیری سازنده گذاشت و روحیه ام را تقویت کرد. به دلیل آنچه تو گفتی من شهامت یافتم تا رویای راستینم را دنبال کنم. بنابر این به سوی فرانسه رهسپار شدم تا به منزله ی کار آموز نزد سر آشپزی ماهر کار کنم. اکنون به آرزویم رسیده ام و بسیار شاد هستم. همه ی این نعمت ها به دلیل انگیزه بخشی گفته های تو در آن روز نصیبم شده اند. سارا، متشکرم.
بسیار اهمیت دارد که دلایل قدر دانی خودتان را مطرح کنید. هر قدر سپاس گزار باشید باز هم کافی نخواهد بود. هر چه بیشتر سپاس گزار باشید و سپاس گزاری را با تمام وجودتان احساس کنید با پیامد هایی شگفت انگیز تر رو به رو خواهید شد. گاهی پی می برید با انجام دادن این تمرین، اتفاق افتادن رویداد های معجزه آسا در زندگی تان افزایش خواهد یافت. این تمرین در گروه رفتار های موُثر سپاس گزارانه قرار دارد که می توانید آن را انجام دهید.
اگر در موقعیتی نیستید که بتوانید با صدای بلند صحبت کنید پس می توانید سخنانتان را برای هر یک از آن افراد بنویسید به گونه ای که گویا برای آنان نامه می نویسید.
وقتی این تمرین را به طور کامل انجام دادید، به تفاوتی مثبت در وضعیت احساسی خودتان پی می برید. نخستین نشانه ی تاُثیر سپاس گزاری این است که همیشه در بهترین حالت سبب می شود به معنای واقعی شاد باشید. دومین نشانه ی تاُثیر سپاس گزاری این است که رویداد هایی فوق العاده را به زندگی تان جذب می کنید. اگر همه ی این ها برای شما کافی نبود بدانید با شادی پدیدار شده در وجودتان پس از انجام دادن تمرین سپاس گزاری رویداد های شگفت انگیز را هر چه بیشتر به سوی زندگی تان جذب می کنید و همین موضوع سبب می شود شادتر شوید. معجزه ی زندگی و تاُثیر معجزه آسای سپاس گزاری به راستی چنین است.
 
تمرین شگفت انگیز شماره 10
انسان های شگفت انگیز که تفاوتی سازنده به وجود می آورند
1. نعمت های زندگی تان را بشمارید. فهرستی را از نعمت های زندگی تان تهیه کنید. بنویسید که چرا به دلیل بهره مند بودن از این نعمت ها از خداوند سپاس گزار هستید. فهرستتان را باز خوانی کنید. پس از خواندن هر یک از آن نعمت ها چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. در حد امکان بکوشید سپاس گزاری خودتان را به دلیل بهره مند بودن از آن نعمت ها با تمام وجودتان احساس کنید.
2. امروز مکانی ساکت و آرام را بیابید تا بتوانید در طی روز مدتی تنها باشید. فهرستی را از سه انسان اسنثنایی تهیه کنید که تفوتی سازنده را در زندگی تان به وجود آورده اند.
3. بر مبنای فهرستتان هر بار یکی از آن افراد را در نظر بگیرید. سپس در حالی که با صدای بلند با هر یک از آنان حرف می زنید به او بگویید چرا از او ممنون و سپاس گزار هستید و او چگونه در زندگی شما تاُثیری مثبت گذاشته است.
 
برگرفته از کتاب معجزه سپاس گزاری (راند برن) ترجمه سیما فرجی
 
 روز دهم و انسان های شگفت انگیز که تفاوتی سازنده به وجود می آورند ( بخش پانزدهم )
روز دهم و انسان های شگفت انگیز که تفاوتی سازنده به وجود می آورند ( بخش پانزدهم )
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
درباره ما 1. کاهش هزینه توزیع 2. ارائه کالا با قیمت مناسب 3. دقت بیشتر در کنترل کیفیت 4. کاهش هزینه های تردد درون شهری 5. صرفه جویی در زمان خرید شهروند 6. کاهش حجم ترافیک 7. کاهش آلودگی های زیست محیطی 8. سهولت نظارت بر عملکرد خرده فروشی 9. امکان مقایسه قیمتها و مرقوبیت کالا ها 10. سرعت خرید کالا های متنوع به صورت یکجا در کمترین زمان 11. اطلاع و بهره بری به موقع از تخفیفات اجناس قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
logo-samandehi
بیگ مگزین به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از شش سال تجربه در فروش آنلاین، با پایبندی به سه اصل کلیدی، پشتیبانی 24 ساعته، 7 روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصل‌ بودن کالا، موفق شده تا همگام با فروشگاه‌های معتبر جهان، به یکی از بهترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل شود. به محض ورود به بیگ مگزین با یک سایت پر از کالا رو به رو می‌شوید! شور و شوق ما برای برتری همیشه ما را به سمت جلو و آینده بهتر می راند. تیم بیگ مگزین در تلاش برای انتخاب جالبترین ها و سرگرم کننده ترین ها برای شماست. همکاری با بیش از 500 فروشگاه باعث شده تا به تفکری برسیم که تبدیل به همه چیز ما شد : اعتبار ما ، اعتماد شماست... این شعار نیست بلکه تلاش شبانه روزی ما برای محقق شدن است


............................... به علت نوسان قیمت ها قبل از خرید با پشتیبانی تماس فرمائید ...............................
.................................. هفت روز هفته ، ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم ..................................
شرکت سازنده