Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

راز جاذبه و تجربه من (بخش سوم) ,

شنبه دوازدهم آبان ۹۷
(0)
(0)
راز جاذبه و تجربه من (بخش سوم)
زندگی من در واقع نمونه ای کامل دراین باره است که وقتی کسی از تاُثیر سپاس گزاری غافل می شود زندگیش چگونه خواهد بود و وقتی سپاس گزاری را به بخشی از زندگی اش تبدیل می کند چه رویدادهایی در زندگی اش نی افتند.
اگر شش سال قبل از من پرسیده می شد آیا انسانی سپاس گزار هستم یا خیر چنین پاسخ می دادم بله من بی تردید انسانی سپاس گزار هستم.
وقتی کسی هدیه ای به من می دهد ، وقتی کسی دری را برایم می گشاید یا وقتی کسیکاری را برایم انجام می دهد از او تشکر می کنم.
حقیقت این است که من در آن زمان هرگز انسانی سپاس گزار نبودم. من نمی دانستم سپاس گزار بودن به راستی چه معنایی دارد. بی تردید فقط گفتن واژه متشکرم در موقعیت هایی ویژه سبب نمی شود انسانی سپاس گزار باشم.
وقتی انسانی سپاس گزار نبودم، در زندگی همواره با دشواری های بسیار رو به رو می شدم. در آن زمان بدهکار بودم و بدهی ام هر ماهه مبلغی افزایش می یافت. من به شدت کار می کردم اما وضعیت مالی ام هرگز بهتر از قبل نمی شد. وقتی می کوشیدم از افزایش یافتن مبلغ بدهی ام جلوگیری کنم و فقط هزینه های ضروری زندگی ام را بپردازم همواره از فشار و تنشی بسیار رنج می بردم. وضعیت روابطم با اعضای خانواده و آشنایانم نیز همواره در نوسان بود زیرا به نظر می رسد هرگز زمانی کافی را به هر یک از آنان اختصاص نمی دهم.
در حالی که سالم و تندرست به نظر می رسیدم اما در پایان روز احساس می کردم به شدت خسته هستم. همچنین همیشه از سرما خوردگی و بیماری های فصلی سهمی ویژه داشتم. وقتی با دوستانم به گردش می رفتم یا برنامه ای ویژه را برای تعطیلاتم در نظر می گرفتم به طور موقتی شادمان می شدم. اما وقتی درباره ی این موقعیت می اندیشیدم که مجبور بودم بیشتر کار کنم تا هزینه ی آن شادمانی ها را بپردازم، همه ی شادی هایم از بین می رفتند.
من به راستی زندگی نمی کردم. من فقط زنده بودم و روزها را یکی پس از دیگری پشت سر می گذاشتم تا زمان پرداخت قسط بعدی ام برسد.
هنوز مدتی از حل کردن مشکل قبلی ام نگذشته بود که مشکلاتی بیشتر در زندگی ام پدیدار می شدند.
به هر حال روزی رویدادی اتفاق افتاد که همه ی امور زندگی ام را از آن روز به بعد دگرگون کرد. من به رازی درباره ی زندگی پی بردم و در نتیجه ی پی بردن به آن راز انجام دادن تمرین سپاس گزاری را به صورت روزانه در زندگی ام شروع کردم. به این ترتیب همه امور زندگیم دگرگون شد. هر چه بیشتر سپاس گزاری می کردم با پیامد هایی شگفت انگیزتر رو به رو می شدم. زندگی من به راستی سر شار از شگفتی شده بود.
برای نخستین بار در زندگی ام توانستم بدهی ام را به طور کامل بپردازم و دیگر بدهکار نباشم. مدتی کوتاه پس از آن نیز سرمایه ی لازم را برای انجام دادن کار های دلخواهم در اختیار داشتم. مشکلات مربوط به روابط امور شغلی و سلامتی ام به تدریج نا پدید شدند. به جای این که هر روز با موانعی بسیار رو به رو شوم همواره مشاهده می کردم که رویداد های خوب و خوشایند، یکی پس از دیگری در زندگی ام اتفاق می افتند. وضعیت سلامتی ام به کلی تغییر کرد و انرژی ام اتفاق می افتند. وضعیت سلامتی ام به کلی تغییر کرد و انرژی ام به شدت افزایش یافت، به گونه ای که حتی در مقایسه با دهه ی بیست زندگی ام نیز احساسی بهتر داشتم. روابطم در مقایسه با گذشته بسیار معنادارتر شده بودند. لحظه های خوش زندگی ام با اعضای خانواده و دوستانم در طی این چند ماه در مقایسه با همه ی سال های گذشته زندگی ام بیشتر و لذت بخش تر به نظر می رسیدند.
مهم تر از هر عامل دیگری احساس می کردم شادمانی من بسیار فراتر از آن است که در تصورم می گنجد. من شادی را سعادتمندانه احساس می کردم. در گذشته یزندگی ام هرگز تا این اندازه شادمان نبودم. سپاس گزاری به راستی مرا دگرگون کرد و کل زندگی ام را نیز به شیوه ای معجزه آسا تغییر داد.
 
 
برگرفته از کتاب معجزه سپاس گزاری (راند برن) ترجمه سیما فرجی
 راز جاذبه و تجربه من (بخش سوم)
راز جاذبه و تجربه من (بخش سوم)
نظرات کاربران ( 0 نظر)
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

پرفروش ترین کالاها
سیم افشان 1.5 هادی نور گستر اصفهانسیم 1/5 هادی نور اصفهان
سیم افشان 1.5 هادی نور گستر اصفهان
سیم 1/5 هادی نور اصفهان134,000 تومان مشاهده
کیسه شاباش ترمه کد03کیسه شاباش ترمه کد03
کیسه شاباش ترمه کد03
کیسه شاباش ترمه کد0335,000 تومان مشاهده
طراحی لوگو به سبک ترکیبیطراحی لوگو به سبک ترکیبی
طراحی لوگو به سبک ترکیبی
طراحی لوگو به سبک ترکیبی98,000 تومان مشاهده
مبدل کابل 1 به 2 با پرت HDMIتبدیل 1 به 2 HDMI
مبدل کابل 1 به 2 با پرت HDMI
تبدیل 1 به 2 HDMI 55,000 تومان مشاهده
بستن
ورود به کاربریورود به کاربری
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت
شرکت سازنده