Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

تمرین چهارم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش نهم) ,

یکشنبه بیستم آبان ۹۷
(4)
(0)
تمرین چهارم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش نهم)
روز چهارم
کارهای شگفت انگیز
اگر مسئولیت انجام دادن فعالیت، کاری هنری یا مهارتی را به عهده می گیرید، بکوشید آن مسئولیت را تمام و کمال به عهده بگیرید. سعی کنید آن مسئولیت را تا حد امکان و فراتر از آنچه در گذشته بوده است، پیش ببرید. بکوشید آن را کران تا کران گسترش دهید. به این ترتیب آن کار را به حیطه ی رویداد های شگفت انگیز وارد می کنید.( تام رابینز 1936 نویسنده)
چگونه ممکن است انسانی که در خانواده ای فقیر متولد می شود، کارش را از صفر شروع می کند و از تحصیلاتی اندک بهره مند است، به شهرتی جهانی می رسد و به یکی از ثروتمندان جهان تبدیل می شود؟ دو انسانی را تصور کنید که کارشان را از یک سطح شروع می کنند، با این حال یکی از آنان روز به روز به موفقیتی بیشتر می رسد و دیگری همواره با شکست رو به رو می شود، با وجود این که ممکن است هر دو به یک اندازه تلاش کنند. چگونه ممکن است چنین رویدادی اتفاق بیفتد؟ حلقه ی گمشده ی زنجیره ی موفقیت در واقع سپاس گزاری است زیرا، بر مبنای قانون جذب، شما باید برای داشته های کنونی زندگی تان سپاس گزاری کنید تا موفقیتی بیشتر به سوی شما جذب شود. به این ترتیب اگر سپاس گزار نباشید، دستیابی به موفقیتی دایمی برای شما غیر ممکن می شود.
اگر می خواهید به موفقیت شغلی برسید یا در حیطه ی شغلی هر چه بیشتر با رویداد هایی خوب و خوشایند همچون فرصت های بی نظیر، ترفیع شغلی، درآمدی عالی، اندیشه هایی مهم، انگیزه ای بسیار و احترامی ویژه رو به روشوید، پس باید درباره ی امور شغلی تان از خداوند سپاس گزاری کنید. هر چه سپاس گزارتر باشید، از نعمت هایی بیشتر بهره مند خواهید شد که باید بابت آنها نیز از خداوند سپاس گزاری کنید. اکنون باید به این نتیجه رسیده باشید که اگر می خواهید نعمتی را در زندگی تان افزایش دهید، در ابتدا باید به دلیل داشته های کنونی زندگی تان از خداوند سپاس گزاری کنید.
هر کس به دلیل شغل کنونی اش از خداوند سپاس گزار باشد، فرصت هایی بیشتر به او هدیه خواهد شد و او از فراوانی بهره مند خواهد بود. هر کس به دلیل شغل کنونی اش از خداوند سپاس گزار نباشد، حتی داشته هایش نیز از او گرفته خواهد شد.
وقتی به دلیل شغل کنونی تان از خداوند سپاس گزار هستید به طور طبیعی بهتر و خالصانه تر کار می کنید. همچنین هر چه بهتر و خالصانه تر کار کنید، میزان درآمد و موفقیتتان را در آن زمینه افزایش خواهید داد. اگر به دلیل شغل کنونی تان از خداوند سپاس گزار نباشید، به طور طبیعی با انگیزه کمتری کار می کنید. وقتی با انگیزه ای کم تر کار کنید، میزان در آمد و موفقیتتان را کاهش می دهید. در نتیجه هرگز با انجام دادن کارتان شاد نخواهید شد و هرگز کاری را فراتر از وظیفه ی خودتان انجام نخواهید داد. به این ترتیب پویایی کارتان به تدریج کاهش خواهد یافت و در پایان وضع کارتان به کلی وخیم خواهد شد. این وضعیت ممکن است به معنی از دست دادن شغلتان باشد. این نکته را به یاد داشته باشید که انسان های نا سپاس حتی داشته های خودشان را نیز از دست خواهند داد.
میزان سپاس گزاری شما در واقع تعیین کننده ی میزان بهره مند شدنتان از نعمت هایی بیشتر خواهد بود. خودتان با سپاس گزاری کردنتان می توانید میزان بهره مند شدنتان را از نعمت هایی بیشتر تعیین کنید.
اگر کسب و کاری را اداره می کنید بدانید که اعتبار کسب و کارتان بر مبنای میزان سپاس گزاری خودتان افزایش یا کاهش خواهد یافت. هر چه به دلیل وضعیت کسب و کار مشتریان و کارکنانتان از خداوند سپاس گزار باشید، کسب و کارتان بیشتر رشد خواهد کرد و اعتبار آن هر چه بیشتر افزایش خواهد یافت. فقط وقتی صاحب کسب و کاری سپاس گزاری اش را به اشتباه کنار می گذارد و بابت شکوفایی کسب و کارش نگران می شود، در سراشیبی سقوط قرار می گیرد.
اگر خانه دار هستید و شغل شما مراقبت کردن از فرزندتان و مدیریت امور منزل است، نعمت هایی را جست و جو کنید که باید در این دوره از زندگی تان به دلیل بهره مند بودن از آن ها از خداوند سپاس گزاری کنید.
فرصت مراقبت کردن از هر فرزندتان در این سن فقط یک بار نصیبتان می شود. وقتی بتوانید برای فرصت به دست آمده از خداوند سپاس گزاری کنید: حمایت، کمک، لحظه های زیبا و شادمانی بیشتری را در این باره به سوی خودتان جذب خواهید کرد.
شما باید به شغلتان عشق بورزید، فرقی نمی کند که اکنون چه شغلی دارید. شما باید هر روز برای رفتن به محل کارتان از شگفتی سرشار باشید. هرگز نباید به کم تر از این احساس راضی شوید. شاید درباره ی شغل کنونی تان چنین احساسی ندارید یا شاید به انجام دادن شغل رویایی و دلخواهتان سرگرم نیستید، پس بدانید برای دستیابی به شغل رویایی و دلخواهتان باید ابتدا به دلیل بهره مند بودن از شغل کنونی تان از خداوند سپاس گزاری کنید.
امروز بکوشید تصور کنید کار فرمایی نامرئی دارید که همه ی اندیشه ها و احساساتتان را درباره ی شغلتان ثبت می کند. تصور کنید امروز به هر جا که می روید این کار فرمای نامرئی نیز شما را دنبال خواهد کرد. همچنین تصور کنید که او خودکار و دفترچه ای را همواره در دستش دارد. هر بار شما نکته ای را درباره ی شغلتان می یابید که به دلیل بهره مند بودن از آن از خداوند سپاس گزار هستید، کارفرمای نامرئی شما آن را یادداشت خواهد کرد. وظیفه شما این است که تا حد امکان بکوشید نکته هایی بسیار را بیابید که به دلیل بهره مند بودن از آن ها به معنای واقعی از خداوند سپاس گزار باشید. به این ترتیب کارفرمای نامرئی شما در پایان روز فهرستی بلند را از همه ی سپاس گزاری های شما در دست خواهد داشت. هر چه این فهرست طولانی تر باشد، کارفرمای نامرئی شما شگفتی هایی بیشتر را در امور مالی، موفقیت ها، فرصت ها، خوشی ها، و کامیابی های شغلی شما به وجود خواهد آورد.
درباره ی همه ی نعمت هایی بیندیشید که باید به دلیل بهره مند بودن از آن ها در حیطه شغلی تان از خداوند سپاس گزار باشید. برای شروع می توانید درباره ی این حقیقت بیندیشید که شما به معنای واقعی شغلی دارید. در این باره بیندیشید که بسیاری از انسان ها بیکار هستند و آرزو دارند شغلی داشته باشند. درباره ی ابزار هایی همچون تلفن، چاپگر، اینترنت و رایانه بیندیشید که به شما کمک می کنند در وقتتان صرفه جویی کنید.
درباره ی انسان هایی بیندیشید که با آنان همکاری می کنید و یا با یکدیگر روابطی صمیمانه دارید. درباره ی انسان هایی بیندیشید که سبب می شوند کارتان آسان تر شود. برای نمونه می توانید درباره ی دستیاران، سرایداران و افرادی بیندیشید که در بخش پذیرش و تحویل کالا فعالیت می کنند. در این باره بیندیشید که هنگام دریافت کردن چک حقوقتان به راستی احساسی خوشایند خواهید داشت. درباره ی بخش هایی خوشایند از کارتان بیندیشید که انجام دادن آن ها را دوست دارید.
به یاد داشته باشید هر بار شما نکته ای خوشایند را درباره ی کارتان می یابید که به دلیل بهره مند بودن از آن از خداوند سپاس گزار هستید، کارفرمای نامرئی شما آن نکته را یادداشت خواهد کرد. پس بکوشید چنین ساختاری را برای جمله های خودتان به کار ببرید: من به دلیل ........... از خداوند بسیار سپاس گزارم.
هر چه احساس سپاس گزاری تان ژرف تر و خالصانه تر باشد، کارفرمای نامرئی شما نیز هر چه سریع تر رویدادهایی شگفت انگیز را در حیطه ی شغلی شما به وجود می آورد. در این صورت معجزه هایی بیشتر برای شما اتفاق می افتند. شاید بتوانید در طی یک روز چنان درباره ی شغلتان احساسی سر شار از سپاس گزاری داشته باشید که موقعیت های شغلی شما بی درنگ بهبودیابند. گشایش های زندگی به صورت تصادفی اتفاق نمی افتند. آن ها به سادگی پیامد تاُثیر معجزه آسای سپاس گزاری هستند.
اگر هنگام انجام دادن این تمرین در محیط شغلی تان نبودید یا در تعطیلات پایان هفته به سر می برید، تمرین یا تمرین های بعد را انجام دهید. سپس در نخستین روز هفته که به محل کارتان می روید، بکوشید این تمرین را انجام دهید.
 
تمرین شگفت انگیز شماره 4
کارهایی شگفت انگیز
1. مرحله 1 تا 3 از تمرین شگفت انگیز شماره 1 را تکرار کنید. فهرستی را از ده نعمت زندگی تان تهیه کنید. بنویسید که چرا به دلیل بهره مند بودن از این نعمت ها از خداوند سپاس گزار هستید. فهرستتان را باز خوانی کنید. پس از خواندن هر یک از آن نعمت ها سه مرتبه چنین بگویید: خدایا سپاس گزارم. در حد امکان بکوشید سپاس گزاری خودتان را به دلیل بهره مند بودن از آن نعمت ها با تمام وجودتان احساس کنید.
2. در حالی که امروز در محیط کارتان هستید، تصور کنید کار فرمایی نامرئی دارید که همه جا به دنبال شما می آید و هر بار نکته ای را می یابید که به دلیل بهره مند بودن از آن از خداوند سپاس گزار هستید، آن نکته را یادداشت می کند. وظیفه ی امروز شما این است که تا حد امکان بکوشید نکته هایی بسیار را بیابید که به دلیل بهره مند بودن از آن ها به معنای واقعی از خداوند سپاس گزار هستید.
3. این نکته را همواره به یاد داشته باشید که کارفرمای شما اندیشه ها و احساسات سپاس گزارانه ی شما را درباره ی شغلتان یادداشت می کند. پس بکوشید چنین ساختاری را برای جمله های خودتان به کار ببرید: من به دلیل ............... از خداوند بسیار سپاس گزارم. همچنین بکوشید در حد توانتان سپاس گزاری را هر چه بیشتر احساس کنید.
 
 
برگرفته از کتاب معجزه سپاس گزاری (راند برن) ترجمه سیما فرجی
 تمرین چهارم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش نهم)
تمرین چهارم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش نهم)
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
درباره ما 1. کاهش هزینه توزیع 2. ارائه کالا با قیمت مناسب 3. دقت بیشتر در کنترل کیفیت 4. کاهش هزینه های تردد درون شهری 5. صرفه جویی در زمان خرید شهروند 6. کاهش حجم ترافیک 7. کاهش آلودگی های زیست محیطی 8. سهولت نظارت بر عملکرد خرده فروشی 9. امکان مقایسه قیمتها و مرقوبیت کالا ها 10. سرعت خرید کالا های متنوع به صورت یکجا در کمترین زمان 11. اطلاع و بهره بری به موقع از تخفیفات اجناس قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
logo-samandehi
بیگ مگزین به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از شش سال تجربه در فروش آنلاین، با پایبندی به سه اصل کلیدی، پشتیبانی 24 ساعته، 7 روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصل‌ بودن کالا، موفق شده تا همگام با فروشگاه‌های معتبر جهان، به یکی از بهترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل شود. به محض ورود به بیگ مگزین با یک سایت پر از کالا رو به رو می‌شوید! شور و شوق ما برای برتری همیشه ما را به سمت جلو و آینده بهتر می راند. تیم بیگ مگزین در تلاش برای انتخاب جالبترین ها و سرگرم کننده ترین ها برای شماست. همکاری با بیش از 500 فروشگاه باعث شده تا به تفکری برسیم که تبدیل به همه چیز ما شد : اعتبار ما ، اعتماد شماست... این شعار نیست بلکه تلاش شبانه روزی ما برای محقق شدن است


............................... به علت نوسان قیمت ها قبل از خرید با پشتیبانی تماس فرمائید ...............................
.................................. هفت روز هفته ، ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم ..................................
شرکت سازنده