Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

تمرین نهم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش چهاردهم) ,

جمعه بیست و پنجم آبان ۹۷
(4)
(0)
تمرین نهم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش چهاردهم)
روز نهم
صبح شگفت انگیز
وقتی صبح از خواب بر میخیزید، در این باره بیندیشید که زنده بودن، اندیشیدن، لذت بردن و عشق ورزیدن به راستی امتیازی ویژه است. (مارکوس اورلیوس 180-121 فرمانروای رومی )
آسان ترینو ساده ترین شیوه، برای این که تضمین کنید روزتان از رویداد های شگفت انگیز و معجزه آسا سر شار خواهد بود این است که صبحتان را با سپاس گزاری شروع کنید. وقتی سپاس گزاری را به برنامه ی صبحگاهی خودتان می افزایید پیامدهای شگفت انگیز آن را در سراسر روز مشاهده و احساس خواهید کرد.
هر روز صبح فرصت هایی بسیار را برای سپاس گزاری کردن از خداوند در اختیار داریم. همچنین برای انجام دادن این کار مجبور نیستیم کارهای دیگرمان را عقب بیندازیم یا زمانی ویژه را برای این کار در نظر بگیریم زیرا می توانیم سپاس گزاری کردن از خداوند را همزمان با کارهای دیگر انجام دهیم. شروع کردن روز با سپاس گزاری کردن از خداوند به راستی پاداشی ویژه خواهد داشت زیرا اغلب، هنگام انجام دادن کارهای روز مره بی آن که خودتان تشخیص دهید، بیش از زمان های دیگر با در سر پروراندن اندیشه هایی منفی به خودتان آسیب می رسانید. وقتی ذهنتان متمرکز می شود تا نعمت هایی را برای سپاس گزاری کردن از خداوند جست وجو کند، احتمال در سر پروراندن اندیشه های منفی و آسیب رسان از بین خواهد رفت. پس از انجام دادن این تمرین روزتان را با شادمانی بیشتر شروع خواهید کرد و مطمئن تر خواهید شد که روزی عالی را پیش روی خود خواهید داشت. در این صورت است که اتفاق افتادن رویدادهای معجزه آسا را در زندگی تان مشاهده خواهید کرد.
امروز وقتی از خواب بیدار می شوید تا روزی جدید را شروع کنید، قبل از حرکت کردن و قبل از انجام دادن هر کاری چنین بگویید: خدایا سپاس گزارم. برای این حقیقت از خداوند سپاس گزاری کنید که زنده هستید و نعمت شگفت انگیز زندگی یک روز دیگر به شما هدیه شده است. زندگی شما به راستی نعمتی ارزشمند است. در واقع هر روز از زندگیتان نعمتی ارزشمند محسوب می شود. وقتی به معنای واقعی در این باره می ندیشید پی می برید برای هر یک از ما غیر ممکن می شود که صبح از خواب برخیزیم و به دلیل بهره مند شدن از نعمت زندگی در روزی جدید از خداوند سپاس گزاری نکنیم. اگر تصور می کنید که روزی جدید به راستی اهمیتی ندارد پس از دست دادن امروز نیز برای شما اهمیتی نخواهد داشت. در این صورت می توانید این تمرین را آزمایش کنید، حتی اگر برای شما فایده ای نداشته باشد و امروزتان را از دست بدهید. در آن لحظه که از خواب بیدار می شوید به این دلیل که می توانید روزی دیگر را زندگی کنید چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. فرقی نمی کند تا چه اندازه خواب آلود هستید یا با زنگ ساعتتان بیدار شده اید تا به محل کارتان بروید یا تعطیلات آخر هفته است و بیشتر از همیشه خوابیده اید.
به دلیل خواب خوب شب گذشته چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. آیا از خوشبختی کافی بهره مند بوده اید تا در تخت خوابی راحت با ملحفه هایی تمیز و بالشی نرم بخوابید؟ پس چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم.
در حالی که پاهای خودتان را روی زمین می گذارید چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. آیا هر روز صبح می توانید شیر آب را باز کنید و بی درنگ آبی تصفیه شده و زلال داشته باشید؟ پی چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. همه ی انسان هایی را تصور کنید که گودال هایی را در زمین حفر می کنند تا لوله ها را داخل آن ها قرار دهند. این لوله ها در سراسر کشور و شهر شما و در همه ی خیابان ها نصب شده اند و در پایان به خانه ی شما می رسند تا شما بتوانید شیر آب را باز کنید و آبی زلال و تصفیه شده و گرم داشته باشید. پس چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. اگر مسواک و خمیر دندانتان را بر می دارید چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. اگر مسواک و خمیر دندان وجود نداشت روز شما با احساسی خوشایند شروع نمی شد. به دلیل داشتن حوله، صابون، آینه و همه ی وسایل ضروری حمامتان از خداوند سپاس گزاری کنید که سبب می شوند احساس کنید برای شروع کردن روزی دیگر هوشیار و با نشاط و آماده هستید.
در حالی که لباس هایی بسیار دارید و می توانید از میان آن ها یکی را انتخاب کنید و بپوشید. پس چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم.
در این باره بیندیشید که بسیاری از انسان ها باید کار کنند تا گونه های مختلف پوشاک شما را در طی روز تولید کنند. شاید لباس هایی که شما در طی یک روز می پوشید از کشور های مختلف در سراسر این کره ی خاکی به دستتان رسیده باشد. پس در تصورتان از همه ی آنان تشکر کنید و برای آنان دعا کنید. آیا کفش دارید؟ پس بسیار خوشبخت هستید. زندگی تان را بدون کفش تصور کنید. پس با خودتان چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم که کفش دارم.
همیشه از پیش بینی کردن روزی جدید، آزمونی تازه، شروعی دیگر و شاید رویدادی معجزه آسا خرسند شده ام که پشت تصویر امروز صبح منتظر است تا شکوفا شود. ( جی. بی. پریستلی 1984-1894 نویسنده )
امروزتان را تا حد امکان به روزی فوق اعاده تبدیل کنید. برای انجام دادن این کار می توانید سپاس گزاری را به شیوه ای متمرکز انجام دهید و آن را به برنامه ی صبحگاهی خودتان بیفزائید. از لحظه ای که چشمتان را باز می کنید تا لحظه ای که کفش های خودتان را می پوشید یا برای رفتن به محل کارتان آماده می شوید با استفاده کردن از هر نعمت موجود در دسترستان بکوشید در ذهنتان از خداوند سپاس گزاری کنید. اگر صبح ها در ابتدا حمام نمی کنید یا برای رفتن به محل کارتان آماده نمی شوید هیچ اشکالی ندارد. شما می توانید تمرین صبح شگفت انگیز را به منزله ی ساختار اصلی در نظر داشته باشید و آن را برای برنامه ی صبحگاهی خودتان به کار ببرید. اگر صبح ها از خواب بیدار می شوید و در ابتدا صبحانه می خورید پس برای همه ی نعمت هایی از خداوند سپاس گزاری کنید که آن ها را لمس می کنید، می خورید یا می نوشید. برای قهوه، چای، آب میوه یا صبحانه ی خودتان چنین بگویید: خدایا سپاس گزارم. این مواد غذایی سبب می شوند صبح شما لذت بخش تر شود و انرژی کافی داشته باشید تا فعالیت های روزانه ی خودتان را انجام دهید. برای وسایل آشپزخانه ی منزلتان از خداوند سپاس گزاری کنید که آن ها را برای آماده کردن صبحانه استفاده می کنید. به دلیل داشتن یخچال، اجاق گاز، چای ساز یا کتری و ... از خداوند سپاس گزار ی کنید.
هر روز بی اسنثنا پس از بیدار شدن با قرار دادن یکی از پاهایم روی زمین چنین می گویم: خدایا و با قرار دادن پای دیگرم روی زمین می گویم: سپاس گزارم. به این ترتیب وقتی پاهایم هر روز برای نخستین بار روی زمین قرار می گیرند، چنین گفته ام: خدایا سپاس گزارم. در حالی که به سوی حمام می روم با هر گام در ذهمنم چنین می گویم: خدایا سپاس گزارم. سپس با لمس کردن و به کارگیری هر وسیله ای در حمام به صورت ذهنی به سپاس گزاری کردن از خداوند ادامه می دهم. تا زمانی که لباس می پوشم و برای فعالیت های روزانه ام آماده می شوم، از شادمانی در پوست خود نمی گنجم. وقتی بسیار شادمان هستم، می دانم که سپاس گزاری هایم در زندگیم بسیار تاُثیر گذاشته اند و مطمئن هستم که روزی معجزه آسا خواهم داشت. در حالی که روزم را سپری می کنم، می دانم نیرویی شگفت انگیز و معجزه آسابه من کمک می کند زیرا رویداد های خوب یکی پس از دیگری برایم اتفاق می افتند. در حالی که هر یک از این رویداد های عالی اتفاق می افتند سپاس گزارتر می شوم. این حالت سبب می شود بر سرعت اتفاق افتادن معجزه های زندگی ام افزوده شود و رویداد های خوب بیشتری در زندگی ام اتفاق بیفتند. آیا روز هایی را از زندگی تان به یاد می آورید که به نظر می رسد در آن روزها همه ی امور زندگی تان به خوبی پیش می رفتند؟ بسیار خوب پس از انجام دادن تمرین صبح شگفت انگیز بی تردید چنین روزی را پیش روی خود خواهید داشت. حتی ممکن است رویداد های خوب زندگی تان در آن روز چند برابر شود.
تمرین شگفت انگیز شماره 9
صبح شگفت انگیز
1. وقتی از خواب بیدار می شوید تا روزی جدید را شروع کنید قبل از انجام دادن هر کاری چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم.
2. از لحظه ای که چشمانتان را می گشائید تا لحظه ای که برای رفتن به محل کارتان آماده می شوید با استفاده از هر نعمت موجود در دسترستان بکوشید در ذهنتان از خداوند سپاس گزاری کنید.
3. نعمت های زندگی تان را بشمارید. فهرستی را از نعمت های زندگی تان تهیه کنید. بنویسید که چرا به دلیل بهره مند بودن از این نعمت ها از خداوند سپاس گزار هستید. فهرستتان را باز خوانی کنید. پس از خواندن هر یک از نعمت ها چنین بگوئید: خدایا سپاس گزارم. در حد امکان بکوشید سپاس گزاری خودتان را به دلیل بهره مند بودن از آن نعمت ها با تمام وجودتان احساس کنید.
 
برگرفته از کتاب معجزه سپاس گزاری (راند برن) ترجمه سیما فرجی
 
 
 
 تمرین نهم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش چهاردهم)
تمرین نهم از 26 تمرین سپاس گزاری برای زندگی بهتر (بخش چهاردهم)
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
درباره ما 1. کاهش هزینه توزیع 2. ارائه کالا با قیمت مناسب 3. دقت بیشتر در کنترل کیفیت 4. کاهش هزینه های تردد درون شهری 5. صرفه جویی در زمان خرید شهروند 6. کاهش حجم ترافیک 7. کاهش آلودگی های زیست محیطی 8. سهولت نظارت بر عملکرد خرده فروشی 9. امکان مقایسه قیمتها و مرقوبیت کالا ها 10. سرعت خرید کالا های متنوع به صورت یکجا در کمترین زمان 11. اطلاع و بهره بری به موقع از تخفیفات اجناس قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
logo-samandehi
بیگ مگزین به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از شش سال تجربه در فروش آنلاین، با پایبندی به سه اصل کلیدی، پشتیبانی 24 ساعته، 7 روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصل‌ بودن کالا، موفق شده تا همگام با فروشگاه‌های معتبر جهان، به یکی از بهترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل شود. به محض ورود به بیگ مگزین با یک سایت پر از کالا رو به رو می‌شوید! شور و شوق ما برای برتری همیشه ما را به سمت جلو و آینده بهتر می راند. تیم بیگ مگزین در تلاش برای انتخاب جالبترین ها و سرگرم کننده ترین ها برای شماست. همکاری با بیش از 500 فروشگاه باعث شده تا به تفکری برسیم که تبدیل به همه چیز ما شد : اعتبار ما ، اعتماد شماست... این شعار نیست بلکه تلاش شبانه روزی ما برای محقق شدن است


............................... به علت نوسان قیمت ها قبل از خرید با پشتیبانی تماس فرمائید ...............................
.................................. هفت روز هفته ، ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم ..................................
شرکت سازنده