Quantcast

روش ختم فروش را بدانید ( 21 روش فروشندگی برتر ) فصل پانزدهم ,

menuordersearch
bigmagazin.com
۱۳۹۸/۸/۶ دوشنبه
(1)
(0)
روش ختم فروش را بدانید ( 21 روش فروشندگی برتر ) فصل پانزدهم
روش ختم فروش را بدانید ( 21 روش فروشندگی برتر ) فصل پانزدهم

فصل پانزدهم

روش ختم فروش را بدانید

اگر روزانه به مطالعه ، تفکر و برنامه ریزی مشغول می شدید ، می توانستید قدرتی در خود بپرورانید که از آن برای تغییر سرنوشت خود استفاده نمایید. ( دبلیو کلمنت استون)

توانایی شما در سفارش گرفتن در انتهای معرفی یا در انتهای فرایند فروش ، عنصری مطلقا ضروری در موفقیت شماست. خوشبختانه ده ها هزار گفتگوی فروش روی نوار ضبط شده اند و اکنون ما دقیقا می دانیم که فروشندگان پر درآمد در اکثر موارد چگونه فروش را ختم می کنند.

فرایند فروش از ابتدا تا به آخر ، مجموعه گام های منطقی را دنبال می کند. در اولین گام ، شما رابطه ی نزدیک و اعتماد را با مشتری می سازید تا مطوئن شوید که او شما را دوست می دارد و پذیرای توصیه های شما است.

در دومین گام ، پرسش هایی مطرح می کنید تا به روشنی مشخص شود نیاز و خواسته ی مشتری در زمینه ی محصول شما چیست.

در سومین گام به مشتری نشان می دهید ، چیزی که شما می فروشید با در نظر گرفتن همه ی جوانب ، در حال حاضر بهترین راه حل ممکن برای او است.

چهارم ، به هر نگرانی یا سئوالی که ممکن است مشتری داشته باشد ، با رضایت پاسخ دهید.

نهایتا از او می خواهید به پیشنهاد شما عمل کند. این گام آخر عامل کلیدی در تعیین میزان درآمد شماست.

پیش از این که معامله را ببندید ، یکی از این سئوال ها را بپرسید : اول = آیا سئوال یا نگرانی دیگری داری که به آن جواب نداده باشم؟ اگر مشتری بگوید :نه. لبخندی بزنید و با اطمینان از او بخواهید برای خرید اقدام کند. دوم = می توانید بپرسید: آیا تا به حال همه چیز منطقی می باشد؟ اگر مشتری بگوید بله ، می توانید ختم فروش اقدام کنید.

سه شگرد عالی وجود دارد که می توانید از آن ها برای سفارش گرفتن استفاده کنید. اولین روش فراخوانی به اختتام است. شاید این روش از همه آسان تر باشد. زمانی که خریدار بالقوه می گوید سئوال یا نگرانی دیگری ندارد ، بپرسید: خوب ، چطوره یه امتحانش بکنید؟

تاثیر این شگرد بر ختم فروش حیرت انگیز است. این شگرد ، روشی تحت کنترل ، صمیمی ، حرفه ای و کاملا عاری از هر گونه فشار است.

اگر خدمات می فروشید یا نماینده ی یک شرکت بزرگ هستید ، می توانید بگویید: چرا خرید از ما را امتحان نمی کنید؟

اگر محصول شما قابل لمس است ، حتی می توانید بگویید: بفرمایید محصول را بگیرید و نگاهی به آن بیندازید.

بعد از افزودن این جمله صحبت های خود را محکم تر کنید: هر توضیح دیگری لازم باشد من در خدمتم . تا تمام جزئیات را برای مشتری جا نیندازید ، شاید مشتری به نیاز خود پی نبرد و دقیقا نداند چه می خواهد.

شگرد دومی که می توانید به کار بگیرید نامش : رهنمود به اختتام است. این محبوب ترین شگرد ختم فروش است که مورد استفاده ی فرشندگان پر درآمد  ، تقریبا در همه ی صنایع ، است.

بپرسید: آیا همه چیز منطقی است؟

زمانی که مشتری می گوید: بله شما بگویید: خوب پس قدم بعدی این است که ... و در ادامه کارهایی را که باید از این جا به بعد انجام داد ، شرح دهید. توضیح می دهید که مشتری چه کار هایی باید الان انجام دهد و شما چقدر پیش پرداخت می خواهید ؟ برگه ی سفارش یا قرارداد را بیرون بیاورید و با مشتری شروع به پر کردن کنید.

بعد بروید سراغ بستن معامله ، گویی که مشتری همین الان گفته باشد ، محصول را می خرم! بعد اضافه کنید: هر توضیح دیگری لازم باشد من در خدمتم.

این شکلی از وانمود به اختتام یا فروش پیش از ختم فروش است که در آنت از پیش  ، وانمود به فروش می کنید و دقیقا به گونه ای عمل می کنید که انگار تصمیم به خرید از قبل گرفته شده است. قوت این شگرد اختتام این است که شما را قادر می سازد مشتری را به خرید فراخوانید و مسلط به جو باشید. این شگرد زمام امور را در دست شما می گذارد.

سومین شگرد اختتام که می توانید از آن استفاده کنید ، تائید اختتام نام دارد. در پایان گفتگوی فروش یک بررسی دوباره داشته باشید تا مطمئن شوید مشتری سئوال دیگری ندارد. سپس برگه ی سفارش را درآورده ، در محل امضاء علامت تیک قرار داده ، برگه ی سفارش را روی میز جلوی مشتری بگذارید و بگویید: خب ، پس اگر این را تایید می کنید کارمان را همین الان شروع کنیم.

بعضی مواقع تا شما دست به کار نشوید و پا پیش نگذارید ، مشتری خواست خود را بروز نمی دهد.

ده ها روش اثبات شده برای ختم فروش وجود دارد که هر یک مناسب برای موقعیت های مختلف است. اگر رابطه ی محکمی با خریدار بالقوه ساخته باشید ، خود را در جایگاه مشاور و معلم قرار داده باشید و محصول یا خدمات خود را به دقت با نیاز های واقعی خریدار تطابق داده باشید ، اختتام نسبتا راحت و بی دردسر است.

ولی باید آماده باشید تا برای خرید در خواست کنید. دست کم 50% گفتگو های فروش بدون در خواست فروشنده به خرید یا حتی برای ملاقات بعدی ، پایان می یابد. اکثر فروش ها پس از پنج بار درخواست فروشنده از مشتری به گرفتن تصمیم خرید ، انجام می پذیرند. توانایی و تمایل شما برای بستن معامله ، عاملی سرنوشت ساز در شغلتان است.

آینده به درخواست کننده ها تعلق دارد. آینده متعلق به مردان و زنانی است که با اطمینان و با جسارت آن چه را می خواهند طلب و در خواست می کنند و اگر آن را به دست نیاورند ، دوباره و دوباره طلب می کنند.

البته باید مودبانه در خواست کنید. با احترام درخواست کنید. امیدوارانه درخواست کنید. به روشی دوستانه و مصرانه در خواست کنید. باید از مشتری در خواست قرار ملاقات کنید. بپرسید الان چه می کنند و چقدر از آن راضی هستند. درباره ی برنامه ها و نیازهای آینده شان بپرسید. بپرسید چه کس دیگری را مد نظر دارند. اطلاعات بیشتری طلب کنید. مراجع مورد نیاز خود را در خواست دهید. برای طلب آن چه می خواهید هرگز ترس نداشته باشید. کلید موفقیت در فروشندگی و زندگی همین است.

 

 

 

 

مرتبط با این بخش
21 روش عالی برای فوق ستاره شدن در فروش (مقدمه) 21 روش عالی برای فوق ستاره شدن در فروش (مقدمه)
متعهد به حد اعلا باشید (21 روش فوق ستاره شدن در فروش) فصل اول متعهد به حد اعلا باشید (21 روش فوق ستاره شدن در فروش) فصل اول
به گونه ای عمل کنید که گویی شکست غیر ممکن است (21 روش فوق ستاره شدن در فروش) فصل دوم به گونه ای عمل کنید که گویی شکست غیر ممکن است (21 روش فوق ستاره شدن در فروش) فصل دوم
با تمام وجود به فروش بپردازید( فروشنده برتر) فصل سوم با تمام وجود به فروش بپردازید( فروشنده برتر) فصل سوم
خود را به عنوان یک حرفه ای واقعی در ذهن مشتری جا بیندازید (21 روش فوق ستاره شدن در فروش) فصل چهارم خود را به عنوان یک حرفه ای واقعی در ذهن مشتری جا بیندازید (21 روش فوق ستاره شدن در فروش) فصل چهارم
برای هر تماس تلفنی آمادگی کامل داشته باشید (21 روش فوق ستاره شدن در فروش) فصل پنجم برای هر تماس تلفنی آمادگی کامل داشته باشید (21 روش فوق ستاره شدن در فروش) فصل پنجم
خود را وقف یادگیری مستمر کنید (فروشنده برتر) فصل ششم خود را وقف یادگیری مستمر کنید (فروشنده برتر) فصل ششم
در اصول پایه ، عالی عمل کنید (21 روش فروشنده برتر) فصل هشتم در اصول پایه ، عالی عمل کنید (21 روش فروشنده برتر) فصل هشتم
روابط بلند مدت بسازید (21 روش برتر فروشندگی) فصل نهم روابط بلند مدت بسازید (21 روش برتر فروشندگی) فصل نهم
آیا درآمد میلیونی با بیت کوین از طریق CryptoTab شدنی است ؟؟؟ آیا درآمد میلیونی با بیت کوین از طریق CryptoTab شدنی است ؟؟؟
کارشناس افزایش امکانات مالی باشید ( 21 روش فروشنده برتر ) فصل دهم کارشناس افزایش امکانات مالی باشید ( 21 روش فروشنده برتر ) فصل دهم
با هر مشتری از فروش آموزشی استفاده کنید ( 21 روش فروشنده برتر ) فصل یازدهم با هر مشتری از فروش آموزشی استفاده کنید ( 21 روش فروشنده برتر ) فصل یازدهم
با تمام مشتریان خود فرا اعتماد سازی کنید (21 روش فروشنده برتر) فصل دوازدهم با تمام مشتریان خود فرا اعتماد سازی کنید (21 روش فروشنده برتر) فصل دوازدهم
نگرانی ها را به نحوی موثر بر طرف کنید (21 روش فروشنده برتر ) فصل سیزدهم نگرانی ها را به نحوی موثر بر طرف کنید (21 روش فروشنده برتر ) فصل سیزدهم
با موضوع قیمت برخورد حرفه ای داشته باشید ( 21 روش فروشنده برتر ) فصل چهاردهم با موضوع قیمت برخورد حرفه ای داشته باشید ( 21 روش فروشنده برتر ) فصل چهاردهم
هر دقیقه را به حساب آورید (21 روش فروشنده برتر ) فصل شانزدهم هر دقیقه را به حساب آورید (21 روش فروشنده برتر ) فصل شانزدهم

دفتر مرکزی :
اصفهان / بلوار کاوه / خیابان ابوریحان بیرونی
بلوار ایمان / خیابان بهار / کوچه فروردین / پلاک 1
کد پستی : 8193813986
..................................................................................
ایمیل سایت : info @ bigmagazin . com
ایمیل مدیر : bigmagazin @ yahoo . com
..................................................................................
پشتیبانی 24 ساعته :
09136006974 / 09103113134 / 09139100318
تلفکس : 03134519130

شرکت سازنده