Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

سرد مزاجی و علل واقعی آن چیست؟ (بخش چهارم) ,

جمعه بیست و هفتم مهر ۹۷
(2)
(0)
سرد مزاجی و علل واقعی آن چیست؟ (بخش چهارم)
امروزه با روش های درمانی مخصوصی بیشتر بیماران درمان می شوند. یکی از روانشناسان معروف فرانسوی می گوید: هر هفته زنان جوان و سالمی که اغلب زیبا و شیک نیز می باشند به مطب من مراجعه می کنند و از اینکه در آمیزش به لذت واقعی نمی رسند شکایت دارند. در ابتدا من سعی می کردم که آنها را با دادن پند و اندرز قانع نمایم ، اما دیدم که آنها در این زمینه اطلاعات کامل و جامعیدارند. سپس افزود: این زنان درباره حقایق فیزیکی عشق، اصرار و سماجت بسیار نشان می دهند و اهمیت فوق العاده ای به جنبه فنی این مسئله می دهند. اما این امر نتیجه عکس بدست داده است زیرا آنها احساس می کنند که افراد غیر عادی هستند.
دکتر تئودورفن دوولو می گوید: نهایت لذت جسمی موقعی حاصل می شود که زن و شوهر در آن واحد از یکدیگر لذت ببرند اما چون این ایده آل همیشه به دست نمی آید، بنابر این احساسات زن جوان با یک شکست واقعی مواجه می شود.
برای رفع و درمان این ناراحتی زن نصایح درمانی و بهداشتی آن مجلات را دنبال می کند، اما بیشتر به مسئله فنی آن توجه می نماید، نتیجه این می شود که با شکست های جدیدی مواجه می گردد و بالاخره به یک سرد مزاجی اکتسابی مبتلا می شود. یکی از متخصصین بزرگ مسائل جنسی و زناشویی در این باره اظهار داشت: عدم اطلاع زن و شوهر از مسائل جنسی و زناشویی تنها عامل به وجود آورنده سرد مزاجی نیست بلکه در درجه دوم اهمیت قرار دارد، غالب زنها به علت خود خواهی شوهران خود مبتلا به سرد مزاجی می شوند.
و در اینجا شکست به خاطر عدم هماهنگی زن و شوهر می باشد. اگر مرد به عکس العمل های زن خود بی توجه باشد و همیشه خود را با کارهایش سرگرم کند، هیچوقت نمی تواند زن خود را به اوج لذت برساند و این فکر در زن قوت می گیرد که عمل زناشویی یک وظیفه معمولی است. درست مانند کار کردن، غذا خوردن و غیره.
البته تمام این مسائل قابل حل هستند. به شرطی که مرد نقطه نظر زن خود را درک نماید و پی به احتیاجات جسمی و روحی او ببرد. بر عکس، اگر از آن دوری جوید، سرد مزاجی، برای زن به صورت یک عکس العمل حمایتی و حفاظتی در می آید، آن هم به شرطی که جنبه انتقامی به خود نگیرد. ممکن است این مکانیسم دفاعی به صورت مختلف دیگر تظاهر نماید.
یکی از زنان شکایت می کرد که شوهر او که به شغل تجارت اشتغال دارد یا دائماّ در مسافرت است و تنها چند ماه یک بار به نزد او می آید و باز به زودی خانه را ترک می کند، اما این دوری از شوهر کم کم منجر به ایجادترس و وحشت در زن جوان گردید که کمی بعد باعث سرد مزاجی او شد.
البته عدم اطلاع زن و شوهر در شب زفاف در ایجاد سرد مزاجی زن بسیار موُثر می باشد. مردانی که از مشکلات جنسی رنج می برند بیش از زنان ناراحتی های خود را با پزشک در میان می گذارند. در حالی که زنان به نامه نگاری اکتفا می کنند و گاهی نامه های آنها مفصل و مشروح است که انسان واقعاّ سر گیجه می گیرد.
در واقع می توان گفت که مسئله جنسی در نزد زن یک امر مهم، جدی و در عین حال پنهانی است در حالی که نزد مرد چنین نیست.
یکی از متخصصین مسائل جنسی می گوید: پیدایش میل جنسی در پسران، مستقیماّ همزمان با احساس لذت در آنها است بعداّ این میل جنسی شکل خاصی که کمی تهاجمی می باشد بخود میگیرد که خود منجر به شکست می شود.
بر عکس در نزد دختران، پیدایش میل جنسی بطی تر و مبهم تر است و بعلاوه با خون و درد می باشد و این وسواس نسبت به خون در تمام مراحل زندگی جنسی زن، او را تعقیب می کند.
زن همواره در انتظار اولین هم آغوشی می باشد تا لذت برده، اما اگر شوهری نصیبش شود که در مسائل جنسی اطلاع کافی نداشته باشد، با شکست مواجه می شود. بعلاوه چون، زن بیش از مرد به قضا و قدر عقیده دارد، بنابر این تمام این ناکامی ها را به گردن تقدیر و سرنوشت خود می اندازد.
گذشته از تاُثیر عوامل درونی در سرد مزاجی، پدیده های فیزیولوژیک را نیز نباید از نظر دور داشت زیرا ممکن است این بیماران را با یک درمان هورمونی بهبود و یا کاملاّ معالجه شوند.
امروزه می دانیم که حاملگی یک سری اختلالات مهم هورمونی را به دنبال دارد که بعد از وضع حمل تعادل آن با اشکال بر قرار می شود. به خصوص غدد فوق کلیوی که در دوران حاملگی فعالیت ترشحی زیادی دارند. بعد از تولد کودک، ترشحات کم می شود. باید دانست که غدد فوق وظیفه مهمی را در بکار انداختن مکانیسم جنسی بر عهده دارند. بعلاوه شیر دادن باعث وقفه هیپوفیز شده که خود آگاهی نتایج نامساعد را در بردارد. و از شیر گرفتن کودک نیز منجر به کوچک شدن پستان مادر می گردد.
مادر 30 ساله ای را می شناختم که چهار فرزند داشت و هر چهار بچه اش را یکی بعد از دیگری با پستان خود شیر داده و هر بار که کودکش را از شیر می گرفت، همراه با کوچک شدن پستانش، میل جنسیش نیز کمتر می شد. وقتی که این زن به من مراجعه کرد، مشاهده کردم که رنگ صورتش سفید، سینه اش کوچک و تو رفته، صدایش نازک است و از عدم میل جنسی شکایت دارد.
تصور نرود که این قبیل بیماران غیر قابل معالجه هستند، خیر، اینطور نیست. بلکه اگر با دقت و احتیاط مورد درمان قرار گیرند بهبود می یابند. تجویز مقادیر زیاد هورمون نه تنها نتیجه ای را به دست نمی دهد بلکه بر عکس سبب وقفه در ترشح طبیعی هورمونهای بدن می شود بهترین نتایج معمولاّ از تزریقات موضعی به دست می آید.
اما درمان ساده دیگری نیز وجود دارد که نتایج آن بسیار رضایت بخش است. این درمان 3 یا 6 هفته،0/065 موارد بیماران را شفا می بخشد.
 سرد مزاجی و علل واقعی آن چیست؟ (بخش چهارم)
سرد مزاجی و علل واقعی آن چیست؟ (بخش چهارم)
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز