Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

رسیدن به آرامش درونی کار سختی است؟(چند راه برای کمک گرفتن) ,

سه شنبه بیست و هفتم شهریور ۹۷
(4)
(0)
رسیدن به آرامش درونی کار سختی است؟(چند راه برای کمک گرفتن)
به طور کلی هر کاری که برای انسان خوشایند باشد، بعد از انجام آن کار انسان احساس آرامش می کند. که برای هر کس نسبت به تفکرات و فرهنگ و رسم رسوم هایش متغییر است. ما در اینجا به چند نمونه از آن اشاره می کنیم اما برای رسیدن به آرامش ابتدا باید یاد بگیریم که از چیزی که هستیم و از جایی که هستیم راضی باشیم و از لحظه لحظه زندگی خود لذت ببریم.
زندگی چیزیست که ما می سازیم نه دیگران
* مابرای حفظ روحیه و جدایی از اظطراب و استرس چند نمونه ایی نام می بریم که امیدواریم مفید واقع شود
رسیدن به آرامش درونی کار سختی است مخصوصاً با وجود مشکلات فراوان در جوامع مدرن امروزی؛ اما همیشه راهی برای دور زدن مشکلات و آرام کردن بدن وجود دارد.
به نقل از سایت روزیاتو؛ این راهکارها اگرچه قادر به از بین بردن دلایل اصلی استرس شما نیستند اما خواهند توانست در کنار آمدن و مسلط شدن به آنها به شما کمک رسان باشند. این موارد علمی را با هم مرور می کنیم.
کاهش استرس با ماساژ دادن Massage
کاهش استرس با ماساژ 
ماساژ
بی شک ماساژ گرفتن می تواند تا اندازه فراوانی میزان استرس شما را کاهش دهد و شما ریلکس تر کند. در مطالعه مختصر انجام شده بر نقش ماساژ در کاهش میزان استرس، نشان داده شد که دانشجویان ژاپنی که برای دادن آزمون آماده می شدند و کمر آنها ماساژ داده شده بود، میزان گرفتگی ها و انقباضات عضلانی حاصل از استرس های آزمون و نیز سطح هورمون استرس، یعنی هورمون «کورتیزول» در آنها کاهش پیدا کرد.
نتایج بدست آمده در میان این گروه در مقایسه با گروه دیگری از دانشجویان که به اتاق ساکت دیگری برده شدند اما ماساژی دریافت نکردند، بدست نیامد.
تمرکز
به نظر می رسد مدیتیشن یکی از بهترین راهکارهای مبارزه با استرس باشد که مطالعات فراوانی بر این تاثیر صحه می گذارد. پژوهش های فراوان و تجزیه و تحلیل های انجام پذیرفته بر تاثیرات مدیتیشن بر روی میزان اضطراب افراد آن را بر بسیاری از روش های دیگر از جمله «آموزش های اتوژن» برتری می دهد. در این نوع آموزش روندی طی می شود که در آن احساس سنگینی و گرمی در بدن حس می شود. مطالعات از مدیتیشن به عنوان یکی از بهترین راهکارهای درمان افسردگی و اضطراب یاد می کند.
exercise
ورزش کردن برای آرامش بیشتر
ورزش
میانبر رسیدن به ذهنی آرام داشتن بدنی ریلکس و آرام است. بر اساس مطالعات انجام شده در دانشگاه پزشکی هاروارد، بدنی که آرام باشد می تواند سیگنال ها و نشانه هایی را به مغز برساند و سبب آرامش ذهنی فرد نیز بشود.
یکی از راهکارهای آرام تر کردن جسم تان این است که تمرین ها و فعالیت های بدنی انجام دهید. این تمرین ها به بدن تان کمک خواهد کرد تا هورمون های مرتبط با تغییرات خلقی از جمله «اندورفین»، «آدرنالین» و «کورتیزول» را آزاد کنید که باعث کاهش میزان استرس در شما می شود.
دوش آب گرم
اگر روز بسیار پراسترسی را در محل کارتان گذرانیده اید، یک دوش آب گرم بگیرید. بر اساس مطالعات انجمن سلامت ملی آمریکا، دوش آب گرم می تواند جریان خون را افزایش دهد و باعث کاهش میزان درد و برطرف کردن گرفتگی عضلانی شود. زمانی هم که درد کمتری در بدن احساس کنید، می توانید در ذهن خود نیز آرامش بیشتری داشته باشید.
سونا
سونا هم می تواند باعث کاهش میزان استرس و تنش درونی شود و به ذهن کمک می کند که به آرامش برسد. مطالعات فراوان انجام شده در این زمینه نشان داده که افرادی که از بیماری هایی چون آسم، برونشیت های مزمن و یا ناراحتی های قلبی و آرتروز رنج می برند، رفتن به سونا می تواند حال آنها بهتر کند.
پیشنهاد امروز
 
حیوان خانگی
داشتن یک سگ خانگی می تواند مزایای فراوانی داشته باشد. بر اساس مطالعات انجام شده در سال ۲۰۰۹ میلادی نگاه کردن به چشم های سگ می تواند نوعی ماده شیمیایی مفید به نام «اکسیدوکین» را آزاد کند. دانشمندان با انجام بررسی هایی بر روی موش های آزمایشگاهی دریافتند که این ماده شیمیایی می تواند پاسخگوهای ضدافسردگی را به همراه داشته باشد و فشار خون را نیز کاهش می دهد.
breathing
تنفس عمیق برای کاهش استرس و افزایش آرامش
تنفس عمیق
نفس عمیق همان چیزی است که انجمن استرس آمریکا از آن به عنوان «سوپر کاهش دهنده استرس» یاد می کند. زمانی که استرس یا اضطراب داریم، این استرس سبب می شود که نفس های کوتاه تری بکشیم، بنابراین، با کشیدن نفس های عمیق در چنین مواقعی حجم اکسیژن بیشتری را به مغز می رسانید. در عوض سیستم های عصبی پاراسمپاتیک را که با سیستم آرامش و هضم بهتر در ارتباط هستند را عامدانه تحریک می کنید. این سیستم عصبی، ضربان قلب را کنترل، فعالیت های روده را بهبود و در هضم بهتر به ماهیچه های معده کمک می کنند.
آرامش انگشتان پا
یکی از تکنیک هایی که در کلینیک «مایو» برای ریلکس شدن انجام می شود، این است که تنش و ناآرامی را از اندام های بدن خارج می کنند که این کار با انگشتان پا آغاز می شود. گفته می شود که بهتر است به مدت ۵ دقیقه این انگشتان محکم گرفته شوند و سپس رها شوند.
این کار «مرحله آسوده سازی عضلانی» نام دارد. مطالعات و پژوهش های انجام شده نشان داده اند که این تکنیک می تواند در بهبود وضعیت آرامش جسمانی و به تبع آن آرامش روحی کمک کند.
تجسم کردن
تمرکز کردن به یک احساس خوب خصوصا اگر قرار گرفتن در یک مکان آفتابی هم باشد می تواند تا اندازه فراوانی به از بردن استرس کمک کند. برخی از روانشناسان توصیه می کنند که روزی ۱۵ دقیقه را به آروزها و رویاهای تان اختصاص دهید. نه تنها با این کار بر روی یک موضوع تمرکز می کنید بلکه با تکنیک مدیتیشن به کاهش سطح استرس نیز کمک خواهید کرد.
تعطیلات
حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که این تعطیلات برای شما ایجاد آرامش کند نه اینکه آرامش را از شما بگیرد. در مطالعه انجام شده بر روی سطح شادی نشان داده شد که در گروهی که در دوران تعطیلات خود، وضعیت ریلکس تری را داشته اند و شادتر بودند، استرس کمتری در مقایسه گروهی که به تعطیلات نرفته اند دیده می شود. اثر مثبت به جا مانده و حال خوب بعد از آن سفر می تواند حداقل تا دو هفته در فرد وجود داشته باشد.
درخت تعدل یوگا yoga-tree-pose
آرامش با حرکات یوگا
یوگا
کلینیک «مایو» از جمله طرفداران یوگا به شمار می رود. تنفس های عامدانه و تمرین ها و فعالیت های بدنی نیز از دیگر علاقمندی های این کلینیک است. هنوز هم بسیاری از مطالعات علمی بر نقش موثر یوگا در کاهش استرس تاکید دارند و بر این باورند که یوگا می تواند افسردگی را درمان کند. پژوهش های بیشتری نشان داده اند که یوگا به غیر از کاهش سطح استرس مزایای بی شمار دیگری نیز دارد.
موسیقی آرام بخش
آیا احساس استرس می کنید؟ گوشی را در گوش تان بگذارید و به یک موسیقی گوش دهید. یک مطالعه نشان داده است که گوش دادن به موسیقی در زمان تجربه یک استرس می تواند سیستم عصبی را درمقایسه با زمانی که موسیقی گوش نمی دهید در معرض تاثیر مثبتی قرار دهد.
این کار با کنترل سطح هورمون «کورتیزول» انجام می شود. همچنین ضربان قلب را نیز کنترل می کند که در مجموع باعث کاهش میزان استرس و اضطراب می شود. در واقع نوعی درمان به نام «موسیقی درمانی» وجود دارد که به عنوان یک درمان تکمیلی در مداوای برخی از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد.
نقاشی کردن برای رسیدن به آرامش
نقاشی کردن برای رسیدن به آرامش
نقاشی
اگر انجام یک فعالیت دیداری می تواند حال شما را بهتر کند به یک بزرگسال تبدیل شوید که در ارتباط با طرح ها و رنگ ها قرار دارد. در کلینیک «مایو» نیز از این روش به عنوان یک تکنیک ریلکس کردن استفاده می شود. مطالعات دیگر علمی نیز نشان داده که این کار می تواند در کاهش میزان استرس خصوصا با مدد تاثیر رنگ ها کمک رسان باشد.
خلوت کردن
اگرچه تنها بودن به مدت طولانی می تواند سبب ایجاد استرس شود اما لحظاتی از آن و به صورت عامدانه می تواند تکنیک خوبی برای کاهش استرس باشد. در مطالعه ای که در سال ۱۹۹۷ میلادی انجام شد، نشان داده شد، نوجوانانی که لحظاتی را با خود خلوت می کنند در مقایسه با آن گروهی که این کار را انجام نمی دهند، تجربه های مثبت بیشتری کسب می کنند.
تنها بودن در لحظاتی می تواند بر تمرکز فرد هم تاثیر مثبت داشته باشد که همان طور که در موارد قبلی از آن نام برده شده تا حد فراوانی به کاهش میزان استرس کمک می کند.
 رسیدن به آرامش درونی کار سختی است؟(چند راه برای کمک گرفتن)
رسیدن به آرامش درونی کار سختی است؟(چند راه برای کمک گرفتن)
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
درباره ما 1. کاهش هزینه توزیع 2. ارائه کالا با قیمت مناسب 3. دقت بیشتر در کنترل کیفیت 4. کاهش هزینه های تردد درون شهری 5. صرفه جویی در زمان خرید شهروند 6. کاهش حجم ترافیک 7. کاهش آلودگی های زیست محیطی 8. سهولت نظارت بر عملکرد خرده فروشی 9. امکان مقایسه قیمتها و مرقوبیت کالا ها 10. سرعت خرید کالا های متنوع به صورت یکجا در کمترین زمان 11. اطلاع و بهره بری به موقع از تخفیفات اجناس قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
logo-samandehi
بیگ مگزین به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از شش سال تجربه در فروش آنلاین، با پایبندی به سه اصل کلیدی، پشتیبانی 24 ساعته، 7 روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصل‌ بودن کالا، موفق شده تا همگام با فروشگاه‌های معتبر جهان، به یکی از بهترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل شود. به محض ورود به بیگ مگزین با یک سایت پر از کالا رو به رو می‌شوید! گروه ما به غیر از ارائه کالا سعی در تولید محتوا در بخش های خبر و دانستنی ها نموده است تا بتواند همه دیدگاه ها را راضی نگاه دارد. شور و شوق ما برای برتری همیشه ما را به سمت جلو و آینده بهتر می راند. همچنین تولید کنندگان گرامی می توانند محصولات خود را از طریق بیگ مگزین به فروش برسانند. اعتبار ما ، اعتماد شماست...


..................................................................... به علت نوسان قیمت ها قبل از خرید با پشتیبانی تماس فرمائید .....................................................................
شرکت سازنده