Quantcast

مارک زاکربرگ کیست؟ ,

menuordersearch
bigmagazin.com
شنبه بیست و هفتم مرداد ۹۷
(3)
(0)
مارک زاکربرگ کیست؟
مارک الیوت زاکربرگ (به انگلیسی : Mark Elliot Zuckerberg) (متولد ۱۴ مه ۱۹۸۴) برنامه‌نویس رایانه و مؤسس وب‌گاه شبکه اجتماعی آنلاین فیس‌بوک در آمریکا است. مجلهٔ تایم وی را به عنوان شخصیت سال ۲۰۱۰ انتخاب کرده‌است.
او به عنوان یک دانشجوی دانشگاه هاروارد با کمک دانشجویان علوم کامپیوتر به خصوص پشتوانهٔ «اندرو مک‌کالم»، «داستین موسکویتز» و «کریس هاگز» اقدام به تأسیس این وب‌گاه کرد. او اکنون به عنوان مدیر اجرایی در فیس‌بوک فعالیت می‌کند.
در سال ۲۰۰۸، مجله فوربس او را جوانترین میلیاردر، که ثروتش را شخصاً کسب کرده معرفی کرد و ثروت او را ۱٬۵ میلیارد دلار تخمین زده‌است. هم اکنون وب‌گاه فوربس، دارایی‌های وی را ۵۰٬۳ میلیارد دلار اعلام کرده‌است و از این لحاظ پنجمین شخص ثروتمند در جهان است.
در فوریه سال ۲۰۰۴ میلادی زاکربرگ همراه با چند دانشجوی هم اتاقی اش، ادواردو ساورین(Eduardo Saverin)، اندرو مک کالوم(Andrew McCollum)، داستین موسکاویتز(Dustin Moskovitz), شبکه اجتماعی فیسبوک را راه اندازی کردند. آن‌ها فیسبوک را از اتاق خوابگاه‌شان در دانشگاه هاروارد راه اندازی نمودند و سپس شروع به معرفی آن به دانشجویان سایر دانشکده‌ها نمودند. بعداً فیسبوک به سرعت گسترش یافت به‌طوری‌که در سال ۲۰۱۲ تعداد کاربران فیسبوک بالغ بر یک میلیارد نفر بود. در حال حاضر این رقم متجاوز از ۱٫۵ میلیارد نفر می‌باشد. زاکربرگ تا بحال در چندین مورد از طرف افراد شامل همان گروه اولیه در مورد سهم شان از فیسبوک مورد اتهام قرارگرفته‌است.
درسال ۲۰۱۰ او به عنوان شخص سال تایم از سوی مجله تایم انتخاب شد.
در سال ۲۰۱۰ فیلمی با عنوان 
شبکهٔ اجتماعی به کارگردانی دیوید فینچر در مورد مارک زاکربرگ و فیس‌بوک ساخته شد. این فیلم که براساس کتاب میلیاردرهای تصادفی نوشتهٔ بن مزریک تهیه شده ، به نحوهٔ شکل‌گیری و تأسیس فیس‌بوک و مسائل و کشمکشهای پیرامون آن می‌پردازد. قابل ذکر است که نه مارک زاکربرگ و نه هیچ‌کدام از شرکای نزدیک وی در تهیه و ساخت این فیلم همکاری نداشته‌اند.
اگر چه عموم مردم دنیا زاکربرگ را به عنوان موسس فیس بوک و مدیر آن می‌شناسند، اما او از سال 2013 تا کنون، بیشترین وقت و توانش را برای پروژه internet.org صرف می‌کند و قصد دارد 5 میلیارد نفر باقیمانده در کره زمین را که هنوز دسترسی به اینترنت ندارند، به اینترنت متصل کند.
مارک زاکربرگ متعهد است بخش عمده‌ای از سرمایه خود را صرف کارهای انسان دوستانه کند. فقط چون دارایی او در قالب سهام شرکت فیس بوک است، نمی‌تواند به سرعت آن را نقد کند. چون قیمت سهام فیس بوک سقوط خواهد کرد. او مدتی پیش، حدود 95 میلیون دلار سهام خود را عرضه کرد و گفت که طی سالهای آتی در سالهای نخست حدوداً سالی یک میلیارد دلار سهام را می‌فروشد تا آسیبی به بازار فیس بوک نخورد 
 مارک زاکربرگ کیست؟
مارک زاکربرگ کیست؟
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

دفتر مرکزی :
اصفهان / بلوار کاوه / خیابان ابوریحان بیرونی
بلوار ایمان / خیابان بهار / کوچه فروردین / پلاک 1
کد پستی : 8193813986
..................................................................................
ایمیل سایت : info @ bigmagazin . com
ایمیل مدیر : bigmagazin @ yahoo . com
..................................................................................
پشتیبانی 24 ساعته :
09136006974 / 09103113134 / 09139100318
تلفکس : 03134519130

شرکت سازنده