Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

خطرات و تاثیرات استفاده از دوربین مداربسته در محیط کار ,

۱۳۹۷/۴/۲۱ پنج شنبه
(12)
(0)
خطرات و تاثیرات استفاده از دوربین مداربسته در محیط کار
خطرات و تاثیرات استفاده از دوربین مداربسته در محیط کار
سیستم های حفاظتی H.ONE

 
خطرات و تاثیرات استفاده از دوربین مداربسته در محیط کار


کارفرمایان برای جلوگیری از دزدی، خشونت و دیگر جرایم در محیط کار از دوربین مداربسته استفاده می‌کنند.
کارفرمایان به دلایل متعددی در محیط کار از دوربین مداربسته استفاده می‌کنند که شامل موارد زیر می‌شوند:
 
 • امنیت: برای جلوگیری از دزدی، خشونت و دیگر جرایم.
 • سلامت و امنیت جانی: برای زیر نظر داشتن محیط و اطمینان حاصل کردن از این‌که قوانین سلامت و امنیت جانی در محیط کار اجرا می‌شوند.
 • محافظت از منافع تجاری: برای مثال جلوگیری از خرابکاری.
 • ارزیابی و بهبود میزان خروجی کار
 • رعایت قوانین: این مورد بیشتر در خصوص کسب و کارهای خدمات مالی صدق می‌کند. 
 
خطرات

کارفرمایان در خصوص استفاده از دوربین مداربسته باید سه تعهد قانونی را مد نظر داشته باشند:
 • اعتماد دو طرفه: کارفرمایان نباید یک طرفه و بدون داشتن دلایل قانع‌کننده کاری انجام دهند چون این کار به از بین رفتن اعتماد دو طرفه بین آن‌ها و کارکنان می‌شود. 
 • حفظ اطلاعات: کارفرمایان باید در حفظ اطلاعاتی که از کارکنان‌شان در دست دارند کوشا باشند چون ممکن است کارکنان در خصوص اطلاعاتی که از آن‌ها در دست کارفرمایان است دچار نگرانی شوند. 
 • حقوق بشر: کارفرمایان باید از حقوق کارکنان قسمت‌های عمومی در مورد حریم خصوصی آگاه باشند و مطمئن شوند که این قوانین زیر پا گذاشته نمی‌شود. هم‌چنین میزان نظارت دوربین مداربسته باید کافی و مناسب باشد چون این مسائل هنگام بروز جرم، در تصمیم دادگاه تاثیر زیادی دارد. 


با ارزیابی تاثیر دوربین مداربسته می‌توان دلایل محکمی برای این شیوه‌ی نظارتی را توجیه کرد.
مدیریت خطرات

برای مدیریت خطرات استفاده از دوربین مداربسته نکاتی وجود دارد که در این قسمت به‌ آن‌ها می‌پردازیم:
ارزیابی تاثیر دوربین مداربسته

با ارزیابی تاثیر دوربین مداربسته می‌توان دلایل محکمی برای این کار پیدا و استفاده از این شیوه‌ی نظارتی را توجیه کرد. بهتر است مدارک ارزیابی جایی حفظ شود تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرند. این ارزیابی باید شامل موارد زیر باشد:
 
آگاه بودن کارکنان قسمت امنیت از تعهدات‌شان

افرادی که در قسمت امنیت مجموعه فعال هستند باید از تعهدات خود آگاه باشند و در انتخاب آن‌ها دقت کافی لحاظ شود. 

در محیط کار باید سیاست‌های مربوط به نصب دوربین مداربسته به کارکنان ارائه شود.
آگاهی دادن به کارکنان

کارکنان باید از نوع و گستره‌ی نظارت آگاهی داشته باشند. بهتر است سیاست‌های مربوط به نصب دوربین مداربسته در محلی که جلوی دید کارکنان است نصب شود. اگر کارفرما دلایل استفاده از دوربین مداربسته را به خوبی برای کارکنان شرح دهد، احتمال این‌که اعتراض کنند بسیار کم می‌شود.
مشخص کردن حریم خصوصی

استفاده از دوربین مداربسته در سالن‌های استراحت و سرویس بهداشتی قابل توجیه نیست. اما در جایی مثل ورودی ساختمان که کسی توقع حریم خصوصی ندارد، نصب دوربین مداربسته کاملا قابل توجیه است. البته در بعضی موارد مثل وقتی که دوربین مداربسته ورودی و قسمتی از میز کار کارکنان را تحت پوشش می‌دهد، مسئله کمی پیچیده می‌شود. در چنین شرایطی بهتر است دوربین مداربسته طوری تنظیم شود که نظارت کمتری را بر میز کار افراد داشته باشد. 
به توصیه‌های کارکنان گوش دهید

مطمئن شوید کارکنان می‌توانند نگرانی‌های خود را به گوش شما برسانند. ممکن است شخصی بخواهد قسمتی از تصاویری که از او ضبط شده را پاک کند. اگر این اتفاق رخ ندهد، ممکن است فرد بتواند قانونی عمل کند و حکم دادگاه بگیرد. باید برای قرار دادن تصاویر مربوط به کارکنان در اختیار آن‌ها، سامانه‌های سریع و آماده داشته باشید. 


نظارت نامحسوس شرایطی است که در آن افراد از این‌که تحت نظارت هستند آگاهی ندارند.
نظارت نامحسوس

نظارت نامحسوس شرایطی است که در آن افراد از این‌که تحت نظارت هستند آگاهی ندارند و فقط در صورت بالا بودن احتمال بروز جرم و با هدف دستگیری مجرم قابل توجیه است. اگر می‌خواهید از چنین سیستمی استفاده کنید از موارد زیر مطمئن شوید:
 • مدیریت ارشد مجوز آن را صادر کرده است.
 • از این سیستم فقط برای مدت محدودی و با هدف خاصی استفاده می‌شود.
 • باید خطرات تحمیل این سیستم به کارکنان بی‌گناه مد نظر قرار داده شود.
 • قسمت‌هایی که حریم خصوصی اهمیت زیادی دارد خصوصی باقی می‌مانند.
 • تعداد محدودی از افراد تحت نظارت قرار می‌گیرند. 
اگر با استفاده از نظارت نامحسوس مدارکی کشف شود که نشان دهنده‌ی لغزش بعضی کارکنان باشد، نمی‌توان از آن مدارک در دادگاه استفاده کرد مگر این‌که فرد مرتکب جرمی جدی شده باشد. 
نتیجه

اگر قصد دارید در محیط کار از دوربین مداربسته استفاده کنید، باید حقوق کارکنان و خطرات استفاده از این سیستم نظارتی را مد نظر قرار دهید. با این‌که استفاده از دوربین مداربسته فواید خود را دارد، می‌تواند مشکلاتی را به هم به همراه داشته باشد. هم‌چنین ممکن است به آبروی کسی لطمه وارد کند. با پیروی کردن از نکات ساده‌ای که در این مطلب آورده‌ایم، می‌توانید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید. 
درباره ما 1. کاهش هزینه توزیع 2. ارائه کالا با قیمت مناسب 3. دقت بیشتر در کنترل کیفیت 4. کاهش هزینه های تردد درون شهری 5. صرفه جویی در زمان خرید شهروند 6. کاهش حجم ترافیک 7. کاهش آلودگی های زیست محیطی 8. سهولت نظارت بر عملکرد خرده فروشی 9. امکان مقایسه قیمتها و مرقوبیت کالا ها 10. سرعت خرید کالا های متنوع به صورت یکجا در کمترین زمان 11. اطلاع و بهره بری به موقع از تخفیفات اجناس قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
logo-samandehi
بیگ مگزین به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از شش سال تجربه در فروش آنلاین، با پایبندی به سه اصل کلیدی، پشتیبانی 24 ساعته، 7 روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصل‌ بودن کالا، موفق شده تا همگام با فروشگاه‌های معتبر جهان، به یکی از بهترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل شود. به محض ورود به بیگ مگزین با یک سایت پر از کالا رو به رو می‌شوید! گروه ما به غیر از ارائه کالا سعی در تولید محتوا در بخش های خبر و دانستنی ها نموده است تا بتواند همه دیدگاه ها را راضی نگاه دارد. شور و شوق ما برای برتری همیشه ما را به سمت جلو و آینده بهتر می راند. همچنین تولید کنندگان گرامی می توانند محصولات خود را از طریق بیگ مگزین به فروش برسانند. اعتبار ما ، اعتماد شماست...


..................................................................... به علت نوسان قیمت ها قبل از خرید با پشتیبانی تماس فرمائید .....................................................................
شرکت سازنده