Quantcast
menuordersearch
bigmagazin.com

تفاوت های سینمای خانگی یا ساند بار؟ ,

۱۳۹۷/۵/۳ چهارشنبه
(7)
(0)
تفاوت های سینمای خانگی یا ساند بار؟
تفاوت های سینمای خانگی یا ساند بار؟


معرفی کامل نقاط قوت و ضعف و مشاوره خرید 
 
سینمای خانگی و ساند بار واژگانی هستند که دو سیستم صوتی خانگی را شامل می شوند.سینمای خانگی محصولی بود که پس از ارائه استانداردهای بسیار خصوصا دالبی در حوزه صدا،جایگزین سیستم های صوتی HI-FI و استریو شد.سیستم های صوتی خانگی که عموما از دو یا 4 باکس صوتی تشکیل شده بودند،توانایی اجرای دالبی های جدید را نداشتند.از همین رو کم کم پای سینماهای خانگی به خانه ها باز شد.
 
سینمای خانگی علاوه بر ابعاد کوچکتر،دارای ظاهری زیباتر،مدرن،زیبا و دارای امکانات بیشتری بود که می توانست اتاق نشیمن شما را به یک صحنه از صحنه فیلم مبدل کند.چیدمان اسپیکرها و آرایش سیستم با دیگر تجهیزات HI-FI متفاوت بود.بدین ترتیب کاربران می توانستند صدای کاملا استاندارد دالبی را احساس کنند.برای آشنایی و انتخاب مناسب یک سیستم صوتی می توانید به این لینک مرجعه کنید.اما چند سالی است که به تازگی با یک سیستم صوتی با نام ساند بارها طرف هستیم.محصولاتی که بسیاری از کاربران با کارایی آنها آشنا نیستند و با توجه به سوالات متعدد شما عزیزان در انجمن و وب سایت،بر آن شدیم که تفاوت های آنها را برای شما شرح دهیم.
اما هدف این مطلب ارائه تفاوت های مابین "ساند بار" و "سینمای خانگی" است.ساندبارها به منظور کاهش سیم کشی،کاهش سایز،قیمت تمام شده کمتر،قابلیت های بیشتر در زمینه های ارتباطی و پرداخت کامل به یک نیاز واحد طراحی شده اند.سینماهای خانگی با تمام قابلیت های خود دارای مشکلاتی بود.به عنوان مثال سیم کشی های طولانی و مشکلات استتار آن در بسیاری از منازل بسیار جدی بود.از سوی دیگر نشیمن های کوچک نیازی به یک سیستم صوتی با این ابعاد و تعدد Tower ندارند.هر چند که در برخی مدل ها بلندگوهای عقب به صورت بی سیم فعالیت می کنند،اما این یکی از بزرگترین مشکلات سینماهای خانگی بود.از سوی دیگر استفاده از فناوری های صوتی دالبی و Multi Channel محدود به پخش فایل ها و فیلم هایی بود که این قابلیت را دورن خود حمل می کنند.در نتیجه پخش موسیقی گاها به صورت استریو (Stereo) انجام می گرفت.به همین علت گاها بلندگوهای عقب بدون فعالیت بودند.از سوی دیگر با توجه به کاهش ضخامت کابینت تلویزیون ها،کمپانی ها مجبور به استفاده از اسپیکرهای ضعیف بودند که به هیچ وجه نمی توانستند نیازهای کاربران را پاسخ دهند.
از همین رو ساند بار ها وارد بازار شدند.ساند بارها دارای امکانات ویژه ای بودند که مشکلات ذکر شده در بالا را از میان برداشته و دارای امکانات ویژه ای بودند.اما به دلیل آنکه استانداردهای دالبی و چند کاناله به طور کامل اعمال نمی شوند،در نتیجه باید قید پخش صدای کامل دالبی را زد.ساندبارها برای تولید صدای تلویزیون ها،ارتباط بیسیم با گجت های امروزی و پخش صدای قدرتمند برای یک نشیمن ساده و شیک طراحی شده اند.قابلیت های بلا استفاده در سینماهای خانگی در ساندبارها حذف شده و با همین حرکت ساده بسیاری از نقاط ضعف آنها از میان برداشته شد.سینمای خانگی برای پخش موسیقی هایی در رنج خانگی مناسب نبودند.صداهای فرکانس پائین تنها از طریق یک ساب ووفر اعمال می شود که گاها ارنج و آرایش نامناسب بلندگوها موجبات بهم ریختگی فرکانس را فراهم می کند.به عبارت ساده یعنی در یک منطقه از منزل صدای فرکانس پائین بسیار شنیده می شود و این در حالی است که در چند متر آن طرف تر این صدای Vocal است که بر صدای بیس چیره می شود.این عدم توازن تا ابد همراه سینماهای خانگی است.مشکلی که راه حل چندانی برای آن نیست و به همین علت واژه ی حرفه ای از سینمای خانگی دور می شود.
اما در سینماهای خانگی مدل بالا مانند Samsung HT-F9750W این کمپانی با استفاده از بلندگوهای سرامیکی و آمپلی فایر تیوب خالی هوا،موفق به تولید یک صدای حرفه ای شد اما باید در نظر گرفت که پرداخت هزینه آن برای بسیاری از کاربران امکان پذیر نیست و باز هم به نقطه ضعفی که در بالا گفته شد می رسیم.یعنی پرداخت هزینه برای قابلیت هایی که گاها مورد استفاده ما نیستند.ساندبارها شامل یک باکس ساب ووفر هستند که گاها به صورت ارتباط بی سیم با سیستم اصلی در ارتباط است.باکس دوم شامل اسپیکرهایی است که وظیفه ای مشابه با "میدرنج" را بر عهده دارند.بسته به مدل های مختلف،اسپیکرهای مورد استفاده در باکس مادر متفاوت است.یادتان باشد که هزینه پرداختی در ساندبارها رابطه مستقیم با کیفیت صدای خروجی دارد.از آنجایی که مشکلی در ابعاد و تغذیه ساب ووفرها وجود نداشت،دست تولید کنندگان برای تولید فرکانس های پائین باز است.در بسیاری از دسته بندی ها،ساند بارها نیز در زمره سینمای خانگی قرار می گیرد و این در حالی است که این دو کاملا متفاوت بوده و یکی از دلایل سردرگمی کاربران همین امر است.اما ساند بارها در برخی موارد بدون ساب ووفر عرضه می گردند و یا اهمیت چندانی برای ساب ووفر وجود ندارد.به عنوان مثال ساند بار Samsung HW-J6060X Curved محصولی است که برای تلویزیون های منحنی طراحی شده است و یک ساب ووفر بی سیم برای آن در نظر گرفته شده است.این محصول دارای خروجی حداکثر 300 وات،آمپلی فایر دیجیتال،ایجاد صدایی مشابه با کانال 6.1،پشتیبانی از بلوتوث و حالت های مختلف صدا است.
کاربران می توانند برای پخش فایل های موسیقی استریو روی ساند بارها حساب کنند.به عبارت بهتر پخش موسیقی از ساندبارها گاها بهتر از سینماهای خانگی انجام می پذیرد.ساند بارها از طریق درگاه های USB،بلوتوث،WI-FI،کابل HDMI،پورت اپتیکال،پورت AUX و حتی NFC به پخش محتوا بپردازند.انعطاف بالا در ورودی ها،بزرگترین مزیت آنها است و کاربران از راه های بسیار می توانند فایل های خود را پخش نمایند.از سوی دیگر مدل های در بازار موجود هستند که قیمت های بسیار بالای آنها هیچ گونه توجیه منطقی ندارد.به عنوان مثال می توان به ساند بار یاماها YSP-4300 اشاره کرد به قیمتی در حدود 5 میلیون تومان،دارای یک کارایی ساده مانند دیگر محصولات مشابه در بازار است.
برای آنکه با تفاوت های سینمای خانگی و ساند بار به خوبی آشنا شوید،تفاوت و قابلیت های آنها را در یک جدول نمایش خواهیم داد.


 
سینمای خانگی

 

نقاط قوت
نقاط ضعف
پخش دقیق استانداردهای دالبی و MULTICHANNEL
کمبود فناوری های ارتباط و پلتفرم های محدود
یک سیستم کاملا ایده آل برای پخش فیلم
نیاز به سیم کشی های طولانی
مناسب برای نشمین های بزرگ (حداقل 9 متر مربع)
کاهش کارایی در زمان پخش موسیقی
قابلیت جا به جایی اسپیکرها
بهم ریختگی ارنج صدا در فضای بزرگ
صدای فراگیر و لذت بخش
محدودیت در اضافه کردن کابل کشی به دلیل خطر سوختن آمپلی فایر.
آمپلی فایر قدرتمند و خروجی توانمند به نسبت ساندبار
ابعاد بزرگ به نسبت ساند بارها
قیمت متعادل به عنوان یک سیستم صوتی خانگی
مصرف انرژی بیشتر
وجود دک پلیر برای پخش دیسک
در بسیاری از مدل ها ارزان قیمت کیفیت میدرنج ها مناسب نیست.

 

ساند بار

 

نقاط قوت
نقاط ضعف
ابعاد کوچک و جمع و جور
ناتوان در ایجاد صدای دالبی و چند کاناله واقعی
ظاهر شیک و زیبا
قیمت برخی مدل ها همچنان مقداری بالا است
عدم نیاز به کابل کشی (ارتباط بی سیم)
کیفیت متوسط صدا در مدل های ارزان قیمت
تنوع مدل ها و قیمت
 
توان محدود آمپلی فایر
تنوع در راه های ارتباطی
نبود Player برای دیسک ها
کنترل آسان
 
مناسب برای پخش موسیقی های استریو
 
تنوع در فرمت های قابل پشتیبانی
 
ارتباط بی سیم ساب ووفر
 در نهایت تصمیم با شما خریداران است.نیازهای خود را سنجیده و سپس با قابلیت های ذکر شده مقایسه نمائید.چشم پوشی از یک الی دو کمبود مشکلی را به وجود نخواهد آورد. یادتان باشد که میان مدل های گران قیمت و ارزان قیمت تفاوت چندانی وجود ندارد. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

 
درباره ما 1. کاهش هزینه توزیع 2. ارائه کالا با قیمت مناسب 3. دقت بیشتر در کنترل کیفیت 4. کاهش هزینه های تردد درون شهری 5. صرفه جویی در زمان خرید شهروند 6. کاهش حجم ترافیک 7. کاهش آلودگی های زیست محیطی 8. سهولت نظارت بر عملکرد خرده فروشی 9. امکان مقایسه قیمتها و مرقوبیت کالا ها 10. سرعت خرید کالا های متنوع به صورت یکجا در کمترین زمان 11. اطلاع و بهره بری به موقع از تخفیفات اجناس قوانین و ضوابط سایت کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . ثبت شکایات کاربران سایت چنانچه سایت مجله بزرگ مشکل یا ایرادی از نظر شما دارد یا پیشنهادات و انتقادات در مورد بهتر شدن خدمات سایت بیگ مگزین دارید با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند و در کمترین زمان به شکایات شما عزیزان رسیدگی می نمایند. شما می توانید از طرق مختلف با ما در تماس باشید. برای اطلاع از شماره های تماس و ایمیل سایت بیگ مگزین به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید. راهنمای خرید از سایت BIGMAGAZIN برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
logo-samandehi
بیگ مگزین به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از شش سال تجربه در فروش آنلاین، با پایبندی به سه اصل کلیدی، پشتیبانی 24 ساعته، 7 روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصل‌ بودن کالا، موفق شده تا همگام با فروشگاه‌های معتبر جهان، به یکی از بهترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل شود. به محض ورود به بیگ مگزین با یک سایت پر از کالا رو به رو می‌شوید! گروه ما به غیر از ارائه کالا سعی در تولید محتوا در بخش های خبر و دانستنی ها نموده است تا بتواند همه دیدگاه ها را راضی نگاه دارد. شور و شوق ما برای برتری همیشه ما را به سمت جلو و آینده بهتر می راند. همچنین تولید کنندگان گرامی می توانند محصولات خود را از طریق بیگ مگزین به فروش برسانند. اعتبار ما ، اعتماد شماست...


..................................................................... به علت نوسان قیمت ها قبل از خرید با پشتیبانی تماس فرمائید .....................................................................
شرکت سازنده